Tani, a dobry, czyli jak znaleźć rower budżetowy, ale o wysokiej jakości parametrach technicznych

Zakup roweru nie jest łatwym zadaniem. Wynika to z faktu, że wybór jest ogromny, a jednoślad jednośladowi nierówny. Jednocześnie zadanie wydaje się jeszcze trudniejsze, jeżeli zależy Wam na zakupie taniego, a dobrego roweru. Na szczęście nie jest to niemożliwe. Wystarczy tylko, że skorzystacie z naszych i rad i wtedy zakupicie rower na miarę Waszych oczekiwań.

Miejsce, gdzie kupujesz ma znaczenie

Będziemy z Wami szczerzy, tak naprawdę możemy Wam podawać parametry techniczne dobrych rowerów, ale czy to Wam pomoże? Jasne, że nie, bo tych parametrów jest sporo. Jest wiele firm, które zajmują się produkcją podzespołów i co ciekawe jeden rodzaj nie jest równy drugiemu, nawet, gdy pochodzą od tego samego producenta. Wydaje się więc, że nie mając dużej technicznej wiedzy, ciężko będzie Wam znaleźć dobry, a tani rower. Ale tak wcale nie musi być. Otóż na samym początku ważne jest miejsce, gdzie kupicie jednoślad i w żadnym wypadku nie może to być supermarket. Jak wiadomo w supermarkecie można znaleźć niemal wszystko, ale często słabej jakości. Swoją drogą skoro nie kupujecie opon zimowych w supermarkecie to nie powinniście też kupować jednośladu. Polecamy Wam natomiast profesjonalne sklepy rowerowe. Możecie pójść do stacjonarnego, ale też wybrać internetowy. W jednym i drugim wypadku możecie dodatkowo liczyć na doradztwo, które jest potwierdzeniem, że dla pracowników zadowolenie klientów ma znaczenia. Pracownicy swoją drogą mają pojęcie o towarze, który sprzedają.

A czy warto kupować rowery używane?

Oczywiście nie musicie wcale kupować nowego modelu, bo zawsze możecie kupić rower używany. Jednak znalezienie dobrego modelu jest wtedy nieco trudniejsze. Warto regularnie sprawdzać ogłoszenia i najlepiej kupić jednoślad od pasjonata, czyli osoby, która uwielbia jazdę na rowerze, ale też dba o swój jednoślad. Najlepiej nie kupować roweru kierując się tylko zdjęciem, lecz lepiej umówić się na sprawdzenie roweru na miejscu. Jeżeli sprzedawca nie ma nic do ukrycia, to pozwoli, by jednoślad został sprawdzony w serwisie. Generuje to dodatkowe koszty, ale jednocześnie macie pewność, że nie kupujecie przysłowiowego “kota w worku”.

Dobra marka w dobrej cenie, czyli o rowerach Romet – wszystko, co musicie wiedzieć

To nie koniec naszych rad, bo powinniście też wiedzieć, że są marki, które można uznać za synonim jakości. Synonimem jakości jest polska marka z tradycjami, która oferuje świetne jednoślady w przystępnych cenach, i którą kupicie w każdym dobrym sklepie. Romet to właśnie tak marka. Już od wielu lat produkuje ona świetne modele, a każda kolekcja wyróżnia się ciekawą linią projektową i dobrą jakością, a także przystępną ceną. Potwierdzeniem owej jakości są zadowoleni klienci. Musimy jeszcze wspomnieć, że nawet jednoślady produkowane w latach 80-tych nadal są sprawne i można kupić takie perełki na portalach sprzedażowych. A nowe rowery są jeszcze lepsze. Zatem nie musicie wydawać wiele, by cieszyć się stylowym rowerem na miarę wysokich oczekiwań. Polecamy Wam choćby kolekcję Retro, szczególnie jeżeli lubicie vintage, ale i cenicie ponadczasową estetykę.  Sklep Romet sprawdzi się doskonale, jeżeli szukacie dobrego jednośladu.

Promocje i wyprzedaże – dlaczego warto z nich korzystać?

Na koniec bądź na początku roku można znaleźć ciekawe oferty jednośladów w promocyjnej cenie. Organizowane są wtedy wyprzedaże, co pozwala kupić nawet rower ze średniej półki, ale w cenie budżetowej. Takie rozwiązanie szczególnie się sprawdza, jeżeli chcecie zakupić rower górski, który nadaje się do jazdy po trudnym terenie. Nie zapomnijcie jeszcze, że rodzaj roweru należy dobrać do własnych preferencji, a nie mody. Lubicie szybką jazdą, postawcie na rower szosowy. Najbardziej uniwersalny jest turystyczny, natomiast do jazdy po mieście – oczywiście miejski. A, gdy lubicie poczuć adrenalinę, postawcie na górski.

Rate this post

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.