Pocztex Kurier48 – Wszystko o usłudze Kurier48

Czy usługi Pocztex warto brać pod uwagę? Sprawdziliśmy dla Was usługę Pocztex Kurier48.
Obecne czasy przeniosły część naszego życia do wirtualnego świata. Przez internet załatwiamy sprawy urzędowe, komunikujemy się ze znajomymi i robimy zakupy. Kupić w internecie możemy praktycznie wszystko od ubrań do mebli, od sprzętu AGD do artykułów spożywczych. Od tego, co kupujemy i jak szybko chcemy otrzymać nasz zakup będzie zależał wybór sposobu dostawy.

Artykuły spożywcze zamawiamy z dostawą jak najszybciej, ciężki sprzęt AGD/RTV zamówimy w momencie, kiedy jesteśmy w domu. Każdy, kto chociaż raz robił zakupy przez internet zmagał się z wyborem sposobu dostarczenia i jednocześnie ze znalezieniem solidnej firmy transportowej. Każdy chce, aby jego zakupy przyjechały do nas w całości, szybko i bez uszkodzeń.

Jedną z firm oferujących usługi spedycyjne jest Poczta Polska świadczy ona usługi pod nazwą Pocztex Ekspres24 oraz Pocztex Kurier48. Co one oferują i czym się różnią?

Usługa Pocztex Ekspres24

Na początek usługa Pocztex Ekspres24, jak sama nazwa wskazuje cechą tej usługi jest ekspresowe dostarczanie przesyłek w większości przypadków już na drugi dzień roboczy, chociaż zależy to od kilku czynników. Pierwszym z nich jest godzina zamówienia usługi. W mieście wojewódzki należy złożyć zamówienie do godziny 17tej w pozostałych miejscowościach do 15tej. Przesyłka musi również mieścić się w określonych standardach. Jeżeli te warunki zostaną spełnione paczka ma szanse trafić do adresata już na następny dzień roboczy, ale gwarantowany czas dostawy to drugi dzień roboczy po nadani u przesyłki.

Paczkę od nadawcy odbiera kurier, powinna ona mieć minimalne wymiary w cm 10 x 16 x 1, zaś długość maksymalna to 150 cm, przy czym należy pamiętać, żeby suma wymiarów nie przekroczyła 2,5 m. Wszystkie paczki standardowo są ubezpieczone do kwoty 1000 zł, oczywiście sumę ubezpieczenie można powiększyć za dopłatą.

Usługa Pocztex Kurier48

kurier48Usługa Pocztex Kurier48 ma trochę więcej możliwości. Z usługi mogą skorzystać zarówno osoby fizyczne jak i firmy handlowe czy przemysł produkcyjny. Oferta produktów możliwych do transportu jest naprawdę imponująca, możliwy jest przewóz produktów szklanych, ładunków handlowych, żywych roślin czy ważnych dokumentów. W cenie usług, podobnie jak w usłudze Ekspres, jest ubezpieczenie do kwoty 1000 zł z możliwości dokupienia większej polisy. Maksymalna waga przyjmowanej paczki to 30 kg, a serwis jest prowadzony na terenie całego kraju, czas dostarczenia paczki to 2 dni robocze.

Procedura obsługi zamówienia w ofercie Pocztex Kurier48. Przesyłkę można oczywiście nadać na Poczcie Polskiej, ale zdecydowanie wygodniejsza jest aplikacja eNadawca. Istnieje możliwość dopasowania odbioru paczki do godzin pracy i preferencji nadawcy. Przesyłkę odbiera kurier po dokonaniu zlecenia. Jeżeli przedmioty nie są narażone na uszkodzenia (np. opony samochodowe) można je nadać bez opakowania lub częściowo zapakowane.

Odbiór przesyłki może nastąpić z dostawą pod wskazany adres lub do placówki Poczty Polskiej. Przez platformę online możemy śledzić trasę przesyłki i w każdym momencie sprawdzić, na jakim etapie transportu się znajduje. Doręczenie przesyłki powinno nastąpić do trzech dni roboczych po nadaniu przesyłki. O tym czy jest to realny termin przeczytacie za chwilę.

Podczas składania zlecenia warto uzupełnić szczegółowe dane kontaktowe adresata, pozwoli to na uzyskanie informacji o postępie dostarczania przesyłki poprzez wiadomości SMS.

Opcje dodatkowe płatne w Pocztex Kurier48

W usłudze Pocztex Kurier48, oprócz standardowych opcji istnieje wiele możliwości dodatkowo płatnych. Są to min.: Doręczenie do 90 minut, Doręczenie do 8: 00, Doręczenie do 9: 00, Doręczenie do 12: 00, Doręczenie na wskazaną godzinę, Doręczenie po godzinie 17: 00, Doręczenie do rąk własnych, Doręczenie we wskazanym dniu, Odbiór/doręczenie w sobotę, Odbiór w punkcie, Ostrożnie, Pobranie, Potwierdzenie doręczenia albo zwrotu, Potwierdzenie odbioru, Sprawdzenie zawartości, Wartość, Przesyłka wielopaczkowa, Odbiór/doręczenie 20: 00 – 7: 00, Odbiór/doręczenie w niedzielę/święto.

Pamiętajmy, że są to opcje dodatkowo płatne.

Reklamacja usługi Pocztex Kurier48

Niestety zdążają się opóźnienia w dostarczeniu przesyłki, w takich przypadkach przysługuje nam prawo do reklamacji. Takie prawo nabywamy, jeżeli przesyłka nie została dostarczona w trzecim dniu roboczym licząc od dnia następnego po nadaniu. Mamy praw reklamować niewykonanie lub niestaranne wykonanie usługi. Taką reklamację możemy złożyć elektronicznie lub osobiście w każdej placówce Poczty Polskiej. Ważne, żeby nie przekroczyć terminu 12 miesięcy od daty nadania przesyłki. Usługodawca rozpatrzy naszą reklamację w terminie do 30 dni od daty jej otrzymania.

Wybierając usługodawcę dla dostarczenia naszej przesyłki warto poczytać opinie w internecie. Niestety usługa Pocztex Kurier48 ma bardzo dużo negatywnych opinii. Głównymi zarzutami są niedotrzymanie wyznaczonego przez usługodawcę terminu dostawy oraz ignorowanie podanych danych kontaktowy do informowania o statusie przesyłki. Również obsługa przez infolinię, zdaniem internautów, pozostawia wiele do życzenia. Takie a nie inne opinie powodują to, że wielu potencjalnych klientów nie decyduje się na usługi kurierskie Pocztex Kurier48 a dzięki dużej konkurencji przy naprawdę odrobinie wysiłku znajdziemy usługodawcę, który spełni nasze oczekiwania.

4katy

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.