Jak pobrać film z CDA – Profesjonalny poradnik

CDA jest popularną platformą do oglądania filmów online. Czasami jednak chcemy mieć możliwość obejrzenia filmu offline i szukamy sposobu na pobranie filmu. Ponieważ CDA nie udostępnia możliwości pobrania filmów bezpośrednio ze swojej strony, powstały aplikacje, które pomagają pobierać filmy z CDA oraz innych stron odtwarzających filmy.

Na CDA niektóre filmy możemy oglądać za darmo. Nowsze filmy i z pewnego źródła są dostępne w płatnej opcji CDA Premium. Po wykupieniu pakietu otrzymujemy dostęp do większej bazy filmów i seriali. Jeśli chcemy pobrać film z CDA na komputer czy na telefon komórkowy i np. obejrzeć go później, kiedy nie będziemy mieli dostępu do internatu, to oczywiście są techniczne możliwości do pobierania filmów. A zatem jak pobrać film z CDA i czy jest to legalne?

Jak pobierać filmy z cda.pl?

Nie ma konsekwencji z tytułu pobrania filmu z internatu. Nie można go jednak dalej udostępniać. Poniższy poradnik pomoże odpowiedzieć na pytanie: Jak pobrać film z CDA? Z pomocą jednej z kilku opisanych poniżej aplikacji, pobieranie filmów z CDA będzie banalnie łatwe.

Pobieranie z CDA za pomocą wtyczki do Chrome

Jeśli korzystamy z przeglądarki Chrome, to dostępne są dla niej przeróżne wtyczki ułatwiające przeglądanie internetu. Jednymi z tego rodzaju wtyczek, są rozszerzenia ułatwiające pobieranie filmów z CDA oraz innych stron. Z powodzeniem możemy polecić wtyczkę Video Downloader Professional. Za jej pomocą nie tylko będzie można pobrać film z CDA, ale również innych stron.

Po instalacji aplikacji, w naszej przeglądarce Chrome w prawym górnym rogu pojawi się ikonka strzałki skierowanej do dołu. Jeśli strzałka zmieni kolor na niebieski, będzie to oznaczało, że został rozpoznany plik z filmem gotowym do pobrania.

Video Downloader professional Jak pobrać z CDA

Pobranie filmów z CDA za pomocą strony Pobieracz.net

Drugim znanym sposobem jest skorzystanie ze strony Pobieracz.net. Wystarczy na niej w polu wyszukiwania wkleić adres strony z filmem z CDA, a strona rozpozna dostępne jakości filmów. Ukaże nam się strona z przyciskiem do pobrania filmu. Jeśli zobaczymy reklamę, to klikamy „Skip Ad”, a następnie otrzymujemy możliwość pobrania filmu. Strona ta umożliwia również pobieranie filmów z YouTube.

pobieracz jak pobrać film z CDA

Legalność pobierania filmów

Niektórzy z Was mogą mieć wątpliwości, czy aby na pewno pobieranie filmów z CDA jest legalne. Wątpliwości są jednak nieuzasadnione. Według art.23 ustawy o prawie autorskim, pobieranie filmów na własny użytek nie nielegalne. Należy jednocześnie pamiętać, że nie można tego filmu udostępniać innym, zarówno poprzez przekazanie kopii, jak i poprzez udostępnianie go na innych stronach internetowych. Proponujemy po obejrzeniu filmu usunięcie go ze swojego komputera.

1 komentarz
  1. program mówi

    Z 15 lat temu istnial program komuterowy o nazaie GetAsfStream. Z jego pomoca moglismy(choc w uciazliwy i niewygodny spodob) pobrac film z dowolnej strony internetowej. neistety w dzisiejszych czasach już nie dziala. Czy ktoś z was zna podobny program komputerowy?

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.