Jak zainstalować Minecraft

Gry komputerowe są świetną rozrywką dla osób w każdym wieku. W internecie możemy znaleźć wiele pozycji gier zarówno do gry on-lin jak i single player. Grać możemy zarówno z pozycji przeglądarki jak i instalując grę na urządzeniu (komputerze lub urządzeniu mobilnym).

Minecraft już od 6 lat cieszy się ogromną popularnością nadal ma ogromną rzeszą fanów. Jest grą wideo w otwartym świecie 3D, gdzie gracze przy pomocy bloków tworzą różnego rodzaju budowle, co daje graczom nieskończone możliwości budowania od małych struktur po całe miasta, od prostych przedmiotów po skomplikowane konstrukcje, najlepszym podobno udało się stworzyć działający 16bitowy komputer. Pomimo że pod względem grafiki Minecraft jest na poziomie gier z, przed co najmniej 10 lat jest ciągle ponadczasowym hitem. Jej popularność wiąż się z otwartością gry i pobudzaniem wyobraźni. Nie jest to na pewno gra dla osób, które są przyzwyczajone na koncepcji naprowadzającej na rozwiązanie, przy takim sposobie gry Minecrafta skończycie dosłownie w minutę.

Gar jest bardziej narzędziem do budowania wirtualnych światów, co pozwala odkrywać nowe wątki i uzyskiwać nowe poziomy, to właśnie ta możliwość kreacji sprawia, że Minecraft ma miliony graczy na całym świecie.

Dzieci fascynuje budowanie konstrukcji z klocków, dorośli zachwycają się możliwością wykazania kreatywności. Należy jednak pamiętać, że Minecraft nie tłumaczy mechaniki swojej gry, należy samodzielnie odkrywać w toku rozgrywki, co może okazać się stosunkowo trudne. Najlepiej skorzystać na początku z poradników, które można znaleźć w internecie, pozwoli to unikać początkowego zniechęcenia i frustracji.

Jak zainstalować Minecraft?

Gra jest dostępna na różne platformy takie jak Windows 10, Android, OS X, Linux, PS4, Xbox 360. Minecraft jest ciągle aktualizowany na każdy z systemów operacyjnych i ma status jednej z najpopularniejszych gier video w historii.

Instalując grę na Windows 10 na początek, aby zapoznać się z mechaniką gry, najlepsze będzie skorzystanie z wersji demonstracyjnej pobranej ze strony producenta. Wersja demonstracyjna znajduje się w menu po prawej stronie, w zakładce wypróbuj i pobierz. Wcześniej musimy założyć konto na stronie gry. Wersja demo pozwoli nam na stwierdzenie czy ten typ gry jest dla nas odpowiedni i czy warto zainwestować w jej pełną wersję. Koszt pełnej wersji to ok 100 zł. Przed instalacją gry należy pamiętać o posiadaniu aktualnej wersji JAVA.

java pobieranie

Wersja demo daje nam do dyspozycji jeden, z góry zdefiniowany świat oraz pozwala w nim przebywać przez 5 dni, czyli około 1 godzin i 40 min realnego czasu. Gar nie ma też dużych wymagań systemowych, minimalnie wystarczy procesor Intel Premium D lub AMD Athlon 64 2,6 GHz, 2 GB pamięci RAM oraz karta graficzna NVIDIA GeForce 9600 GT lub AMD Radeon HD 2400.

Jest dostępna polska wersja językowa, którą uzyskamy po wejściu w ustawienia i wybraniu opcji językowych.

Na początku możemy być nieco zagubieni, ponieważ gra nie ma celu do osiągnięci i nie można w niej wygrać (jest tylko opcjonalny system osiągnięć). Gracz sam określa, w jakim kierunku będzie rozwijał swój świat. Dostępne są trzy tryby gry. Pierwszy z nich to tryb przetrwania, musimy dbać o regularnie żywienie oraz walczyć z potworami. W przypadku śmierci postaci odradzamy się po prostu na początku naszego świata. Drugim trybem jest tryb Hardcore, jest to praktycznie to samo, co w poprzednim trybie tylko stawka jest wyższa, śmierć naszej postaci kończy naszą grę. Może to się stać za sprawą złego odżywiania i umrzemy z głodu. Śmiertelne mogą tez być rany zadane przez potwory takie jak zombie czy creeper (te są szczególnie groźne).

minecraft

Ostatni z trybów to tryb kreatywny, najczęściej wybierany przez osoby grające dla relaksu i pobudzania wyobraźni. Dostajemy do dyspozycji nieskończoną ilość wszelkich surowców, nie musimy się też martwić o pożywienie i daje nam wolną rękę, jeżeli chodzi o budowanie. Możemy wydobywać surowce i konstruować budowle z bloków. Dostępne jest też eksploatowanie świata, tworzenie narzędzi, walka z potworami. Mimo że wirtualny świat Minecraft składa z sześciennych bloków jest bardzo zbliżony do naszego realnego świata. Mamy tutaj cykl dobowy, są zjawiska atmosferyczne oraz rozliczne krajobrazy. W trakcie eksploatacji możemy kopać w ziemi tworzyć całe systemy tuneli i sztolni.

Ustawienia gry obejmują też jej wygląd, możemy ustawić świat całkowicie płaski, nadaj się on tylko do trybu swobodnego, ponieważ przeżycie na otwartej przestrzeni jest praktycznie niemożliwe.

Możemy ostawić obok siebie różne krainy, więc nie powinno mas dziwić przejście z ośnieżonych szczytów prosto na pustynne wydmy. Jak stworzymy już świat, ogrom możliwości staje się nieskończony.

Minecraft jest na pewną grą inną niż wszystkie i jeżeli jesteś fanem gier video musisz spróbować takiego doświadczenia. Są to nieskończone godziny wspaniałej rozgrywki, która nie jest niczym ograniczona. Jeżeli brakuje nam jakiś elementów w grze możemy je po prostu stworzyć, tak jest z elementami wyposażenia wnętrz. Minecraft to gra, którą ogranicza jedynie nasza wyobraźnia i na pewno wartą ją zainstalować i oddać się przygodzie i kreacji.

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.