Czym jest hosting z certyfikatem ssl?

Prowadzenie firmy w Internecie to nie tylko dążenie do zdobycia jak największej liczby klientów. To także systematyczna praca nad budowaniem marki, w której podstawowym narzędziem będzie twoja strona internetowa. Nie wystarczy, że użytkownik na nią trafi – musi jeszcze poczuć się na tyle bezpiecznie, by spędzić tam trochę czasu. I tu właśnie zaczyna się rola hostingu z certyfikatem ssl.

Hosting ssl – na czym polega i dlaczego jest tak ważny?

Przeciętny użytkownik internetu na ogół nie zastanawia się nad szczegółami protokołów szyfrujących – a do nich właśnie należy ssl oraz nowszy, bardziej od niego zaawansowany TLS. Jednak potencjalny klient, który natrafia na twoją stronę, kieruje się w jej ocenie głównie intuicją oraz wskazaniami przeglądarki, z której korzysta.

Tymczasem zarówno niezwykle popularna Google Chrome, jak i równie znana Mozilla Firefox wyświetlają ostrzeżenia przed wejściem na strony pozbawione zainstalowanych certyfikatów ssl. Obecność certyfikatu sygnalizowana jest użytkownikowi w najprostszej wersji przez ikonkę z kłódką poprzedzającą adres, a także obecność https w samym adresie domeny.

Od strony technicznej oznacza to, że każde połączenie pomiędzy komputerem klienta a serwerami, na których znajduje się twoja domena, posiada indywidualne zabezpieczenie (szyfrowanie odpowiednimi kluczami). W czasach, gdy podawanie sporej liczby danych przy rejestracji w sklepie internetowym lub na portalu hobbystycznym jest już normą, nie ma większej wartości niż zadbanie o ich poufność.

Hosting z certyfikatem ssl i jego znaczenie dla firmy

W początkach swojego istnienia certyfikaty ssl musiały być instalowane ręcznie przez właściciela danej domeny, co utrudniało ich rozpowszechnienie i odstraszało osoby bez wiedzy z dziedziny IT. Obecnie jednak wystarczy zakupić zintegrowany hosting z ssl u sprawdzonego dostawcy, by otrzymać w pakiecie niedrogi certyfikat wraz z konkretną instrukcją obsługi.

Jeśli chcesz, by twoja firma zachowała widoczność w Internecie, nowoczesny certyfikat ssl, dostosowany do rodzaju twojej działalności, jest absolutnym must-have. Nie tylko wygląda zachęcająco w oknie wyszukiwarki, ale pomoże ci także promować twoją domenę za pomocą wyników wyszukiwania organicznego Google. Jak dobrze wiadomo, Google jest współcześnie monopolistą rynku wyszukiwarek, a działania SEO prowadzące do uzyskania wysokiej pozycji w rankingu wyświetlanych stron to coś, na co przedsiębiorstwa przeznaczają spore budżety. Odpowiedni hosting z certyfikatem ssl należy do praktyk z dziedziny tzw. technical SEO, które najczęściej nie są widoczne dla końcowego użytkownika strony, jednak dla wyszukiwarki bywają nawet ważniejsze, niż zgrabny kontent on-site.

Co więcej, decydując się na hosting z ssl, robisz także poważny krok w stronę budowy pozycji twojej marki na tle konkurencji. Niezależnie od tego, czy jesteś usługodawcą, czy działasz w e-commerce, pozyskanie i utrzymanie zaufania klientów to coś, co zadecyduje o przyszłości twojego internetowego biznesu. Dzięki certyfikatowi mówisz im: w tej firmie dbamy o bezpieczeństwo waszych finansów, danych personalnych i o spokój ducha. To sygnał, który nie może nie przynieść dobrych rezultatów.

Rate this post

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.