Jak zapakować – instrumenty, koła i wiele innych!

Dziś zajmiemy się tematem, który nie jest całkiem oczywisty. Jednak może okazać się bardziej przydatny, niż myślisz! Mowa tu o pakowaniu niestandardowych przedmiotów do wysłania ich kurierem. Wbrew pozorom to wcale niełatwe zadanie. Szczególnie, gdy mamy do czynienia z nieregularnymi kształtami, dużym ciężarem lub delikatnymi przedmiotami. Warto wiedzieć, jak zapakować je tak, aby nie zostały uszkodzone w transporcie. To także istotne w kwestii dostarczenia paczki przez daną firmę kurierską. Co więc musisz wiedzieć? Wszystkie informacje znajdziesz w naszym artykule!

Części samochodowe – jak je pakować?

Bardzo często w przesyłkach kurierskich wysyłane są części samochodowe. Od małych, plastikowych elementów, przez felgi, aż po całe koła! To bardzo ważne, szczególnie przy tych ostatnich, aby wiedzieć, jak je dobrze spakować. Jeśli chodzi o koła, czyli opony wraz z felgami, możemy je wysłać tylko za pośrednictwem jednej firmy kurierskiej – UPS. Każde koło wysyłamy w osobnej paczce. Muszą być one opakowane w karton w kształcie prostopadłościanu.

Jeśli chodzi o same opony, możemy je nadać przez kilka kurierów: InPost (do 15 cali), UPS, DPD oraz DHL. Dwie ostatnie firmy mają swoje własne instrukcje, zgodnie z którymi musimy zapakować opony. Jeśli chodzi o InPost, możemy wysłać paczki w kartonach lub owinięte folią. Ta druga opcja jest jednak droższa. W UPS można wysyłać opony po dwie w paczce, jeśli mają do 15 cali.

Instrumenty muzyczne – jak je pakować?

Instrumenty muzyczne są dość specyficznymi przedmiotami jeśli chodzi o ich wysyłkę. Z jednej strony potrafią być duże i ciężkie, z drugiej jednak delikatne i łatwe do uszkodzenia. Dlatego trzeba zwrócić szczególną uwagę na ich opakowanie. Pierwsza sprawa to znalezienie mocnego, twardego kartonu, który posłuży nam jako paczka. Druga sprawa to wypełnienie. Warto wykorzystać do tego styropian, folię bąbelkową, strecz lub nawet zwykłe gazety. Zadbaj o dokładne wypełnienie wszelkich wolnych przestrzeni.

Jak wysłać drabinę w przesyłce kurierskiej?

Na sam koniec zajmiemy się wysyłką… drabiny! Tak, takie przedmioty także możemy nadać kurierem! Jednak trzeba zadbać o ich prawidłowe, bezpieczne zapakowanie. Przede wszystkim drabina powinna być zabezpieczona warstwowo. Najpierw owiń ją na przykład folią bąbelkową. Dodatkowo zabezpiecz newralgiczne miejsca tekturkami tak, aby nic się nie obijało. Całość opakuj w tekturowe opakowanie, które owiń folią strecz. Możesz także dodatkowo zastosować taśmę klejącą. Tak zapakowana drabina z pewnością będzie bezpieczna w dostawie. Nie zapomnij aby na przesyłce znalazł się list przewozowy.

Pakuj i wysyłaj tanim kurierem!

Jak widać, kurierem można nadać naprawdę wiele rzeczy. Nawet tych, które mogą wydawać się niemożliwe do zapakowania! Z odpowiednią instrukcją i kilkoma niezbędnymi rzeczami wszystko się da! Jeśli więc masz do wysłania opony, gitarę lub drabinę, już wiesz jak to zrobić! Pozostaje tylko zamówić kuriera i nadać paczkę! Szybko, łatwo i bezpiecznie wyślij przesyłkę w świat.

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.