Okres wakacyjny – dlaczego warto zaopatrzyć firmę transportową w dobre urządzenia monitoringu GPS

Wielu przedsiębiorców w okresie wakacyjnym odnotowuje wzrost kosztów utrzymania floty. Możliwe powody tego zjawiska można wymieniać w nieskończoność. Sezon urlopowy, nasilenie ruchu na drogach, częste zmiany trasy spowodowane pracami na drogach to tylko niektóre z nich. Na szczęście istnieje sposób, by temu zaradzić – wprowadzenie systemu monitorowania pojazdów.

Inwestycja na lato czy na lata?

Wybierając system monitorowania pojazdów, nie warto przesadnie oszczędzać. Decydując się na prosty system GPS, możemy nie być w pełni usatysfakcjonowani, a zmiana może być wręcz niedostrzegalna. Z informacji o samym położeniu pojazdu trudno będzie cokolwiek wywnioskować. Jeżeli zależy nam na widocznej poprawie funkcjonowania firmy oraz realnym zmniejszeniu kosztów eksploatacji pojazdów, powinniśmy zdecydować się na kompleksowe rozwiązanie. Systemy takie jak WEBFLEET pozwalają nie tylko na śledzenie pojazdów, ale również analizują styl jazdy poszczególnych kierowców, ułatwiają komunikację z pracownikami, kontrolują przestrzeganie przepisów prawa oraz umożliwiają dostęp do aktualnej nawigacji. Jest to inwestycja, która z pewnością szybko się zwróci (nawet w 6 miesięcy!), a będzie służyła naszej firmie przez lata.

Korzyści z zainstalowania systemów monitoringu

Monitorowanie pojazdów w czasie rzeczywistym umożliwia stały nadzór pracowników. W momencie niespodziewanej zmiany trasy lub postoju pracodawca będzie mógł zobaczyć stosowny komunikat. Zaawansowane technologie analizujące styl jazdy dają pracodawcy możliwość wpływania na kierowców z nieergonomicznymi nawykami za kierownicą. Nie tylko zmniejsza to średnie spalanie paliwa, ale także znacznie wydłuża okres sprawności technicznej pojazdu. Ponadto system ten, dzięki dynamicznemu przydzielaniu zadań i łatwej komunikacji z pracownikami, przyczynia się do optymalizacji tras przejazdu oraz umożliwia wyznaczenie miejsc tankowania, co zmniejsza czas trwania i cenę kursu. Znacząco podnosi także jakość usług. Nawigacja, która jest aktualizowana na bieżąco, pomoże uniknąć sezonowych korków, charakterystycznych dla okresu wakacyjnego. Dobór mniej uczęszczanych dróg również przyczynia się do zaoszczędzenia czasu i pieniędzy. Niezwykle ważną opcją jest też monitorowanie zgodności przejazdu z przepisami prawa. System jest w stanie zarejestrować przekroczenie dozwolonej prędkości oraz pobrać dane z tachografu. Pozwala to na uniknięcie kar finansowych w przypadku kontroli przez Inspekcję Transportu Drogowego i zwiększa bezpieczeństwo pracowników.

Najwyższy czas na zmianę

Żadna, nawet największa firma na rynku, nie może pozwolić sobie na to, by jej pieniądze znikały w niekontrolowany sposób. Początek wakacji jest szczególnie dobrym okresem na wprowadzenie zmiany, która może przynieść wielkie korzyści. System WEBFLEET firmy Webfleet Solutions cechuje łatwa integracja z już istniejącym oprogramowaniem i sprzętem, umożliwiająca wprowadzenie ulepszeń w sposób łatwy i bezproblemowy. Nie obciąży to dodatkowo ani pracodawcy, ani kierowców. Umożliwi za to zdalne sterowanie przedsiębiorstwem z dowolnego miejsca na świecie, co szczególnie ułatwia planowanie wakacyjnego urlopu.

Reasumując, wprowadzenie nowoczesnych systemów monitorowania pojazdów jest rozwiązaniem idealnym na każdej firmy transportowej. Zapewni poczucie bezpieczeństwa, poprawi wizerunek firmy i zwiększy pozycję konkurencyjną na rynku – w szerszej perspektywie pozwoli na bardziej dynamiczny rozwój działalności.

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.