Jak obniżyć rachunki za gaz w przedsiębiorstwie?

Przedsiębiorstwa korzystające z ogrzewania gazowego mogą ponosić spore wydatki, nie tylko w szczycie sezonu. Trudno ich uniknąć, ale jednocześnie istnieje wiele sposobów na obniżenie comiesięcznych rachunków. Oto sprawdzone wskazówki!

Termomodernizacja budynku

Dziś dobra termoizolacja budynku powinna być właściwie standardem. Nie wolno ograniczać jej do samych murów, ponieważ według różnych szacunków, około 30% ciepła z budynku wydostaje się na zewnątrz przez okna i drzwi. Warto zdecydować się na modele energooszczędne i pasywne zapobiegając w ten sposób powstawaniu mostków termicznych. Oczywiście – modernizacja termiczna przedsiębiorstwa to spory jednorazowy wydatek, jednak w dobie walki ze smogiem, a przede wszystkim walki o niską emisję dwutlenku węgla, stosunkowo łatwo uzyskać dofinansowanie na ten cel lub przejście na ogrzewanie gazowe.

Wymiana kotła na bardziej nowoczesny

Niewydajny system ogrzewania zazwyczaj wynika z przestarzałej infrastruktury. Nie spełniające współczesnych norm kotły osiągają bardzo niską wydajność i wykorzystują skromną część spalanego gazu do produkcji ciepła, które ogrzewa przedsiębiorstwo. Z kolei nowoczesne kotły kondensacyjne dzięki dodatkowemu wykorzystaniu produkowanej pary osiągają wydajność przekraczająca 100% wobec wartości nominalnej. To kolejna inwestycja, która z pewnością się zwróci.

Rozsądne zarządzanie temperaturą

Istotną rolę w racjonalnym gospodarowaniu spalonym gazem stanowi również regulacja temperatury. Warto inwestować w termostaty, które utrzymają ją na stałym poziomie. Pracownicy przedsiębiorstwa powinni natomiast zostać przeszkoleni w kwestii prawidłowego wietrzenia. Jest ono niezbędne, jednak warto przeprowadzać je szybko, nie pozostawiając okien otwartych przez dłuższy czas.

Zmiana sprzedawcy gazu

Kolejnym źródłem oszczędności bywa zmiana sprzedawcy gazu, o czym więcej można przeczytać na stronie https://poprostuenergia.pl/dla-malych-firm/gaz-dla-firmy/. Co ciekawe, procedura jest darmowa, a w przypadku  sprzedawcy Po Prostu Energia S.A. wszelkie formalności można załatwić przez internet. Dzięki upoważnieniu udzielonemu nowemu sprzedawcy nie należy się martwić o wypowiedzenie umowy poprzedniemu, a także ewentualne przerwy w dostawach. Ceny na rynku są zróżnicowane, więc po zmianie można szybko zauważyć zysk w postaci niższych rachunków za gaz!

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.