Wymiana baterii w iPhone XR – jak ją wymienić i jak o nią dbać?

iPhone XR to telefon, który cały czas może się podobać i płynnie pracować bez potknięć, dając właścicielom satysfakcję nawet w 2022 roku. Żywe kolory obudowy, mocny procesor, duży wyświetlacz Retina zamknięty w kompaktowej, rewelacyjnie wykonanej obudowie. Czego można chcieć więcej?

Cóż, prawdopodobnie nowej baterii.

Dlaczego warto zdecydować się na wymianę baterii w iPhonie XR?

Zużywania się akumulatorów nie da się ani uniknąć, ani oszukać. Każde urządzenie użytkowane przez kilka ładnych lat z każdym dniem pracuje krócej i mniej płynnie. W przypadku urządzeń Apple to sensowna i warta wydanych pieniędzy konserwacja.

Nie inaczej jest w przypadku iPhone XR – wymiana baterii skutecznie przywróci szybkie, stabilne oraz długie działanie, jakim telefon cieszył Cię w dniu zakupu. To zasługa dopasowania podzespołów i systemu, a także pewność otrzymywania wszystkich dużych aktualizacji oprogramowania przez wiele lat.

Wymiana baterii iPhone XR – jak poznać, że już czas?

Najbardziej oczywistą odpowiedzią zapewne wyda się stwierdzenie: telefon bardzo szybko się rozładowuje i pada po przeprowadzeniu paru dłuższych rozmów. Ten etap to końcowe stadium żywotności baterii, najmocniej rzucające się w oczy.

Pierwsze oznaki nadchodzącej konieczności wymiany ogniwa dostrzec można jednak znacznie wcześniej, jeśli wie się, gdzie patrzeć.

Ustawienia baterii wiernie odzwierciedlają jej stan w zakładce kondycja baterii. Sprawdzając tę sekcję dowiesz się, czy Twój iPhone XR zdolny jest do płynnego realizowania wszystkich zadań, czy też wymaga już „wsparcia” ze strony systemu. Zobaczysz tam również bieżącą pojemność ogniwa względem pierwotnej. Jeśli wartość jest bliska 80% (około 500 przeprowadzonych cykli ładowania) – wymiana baterii iPhone XR jest zalecana.

Zużyty akumulator może powodować, że iPhone XR zawiesza się, a nawet resetuje. Problemy te mogą dotyczyć tak bieżąco używanych aplikacji, jak i tych działających w tle podczas wywołania z pamięci podręcznej. Baterię znacznie rozładowuje także wykonywanie zdjęć lub nagrywanie filmów. Niekiedy zdarzają się kłopoty z głośnością czy lampą aparatu.

Jak przygotować urządzenie do naprawy i komu ją zlecić?

Wymiana baterii iPhone XR to wymagająca wiedzy i precyzji naprawa – szybka i bezproblemowa pod warunkiem, że faktycznie potrafi się ją wykonać. Bez umiejętności oraz znajomości architektury Apple ryzykuje się popsuciem własnego urządzenia. Pracę tę niech wykona serwis iPhone – nie musi być autoryzowany, by był wyspecjalizowany, czego dowodzi AppleFix z Wrocławia.

Przygotowanie telefonu nie wymaga sporo zachodu – zrób backup, usuń blokady i naładuj sprzęt do nie więcej niż 30 procent. Przekazując iPhone’a serwisantom nie musisz dołączać kompletu akcesoriów. Grunt to staranne zabezpieczenie urządzenia do transportu, jeśli wybierasz naprawę na odległość.

Wymiana baterii iPhone XR może być zrealizowana tego samego dnia, jeśli wybrany przez Ciebie punkt napraw aktywnie montitoruje swoje stany zapleczowe, a jego technicy mają świetnie zorganizowaną pracę. Oryginalnych części nie trzeba sprowadzać, bo rzetelny serwis nowe oryginalne baterie do iPhone XR ma po prostu u siebie.

Jak przedłużyć żywotność nowej baterii po wymianie?

Wyłączaj usługi lokalizacyjne, gdy z nich nie korzystasz i dezaktywuj zbędne powiadomienia push. Włącz za to w Ustawieniach zoptymalizowane ładowanie oraz automatyczną jasność ekranu i tryb ciemny. Nie używaj ładowarek bez certyfikatu MFI. Ładuj po trochu, zamiast do oporu. Te drobne

5/5 - (1 vote)

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.