Dlaczego warto posiadać program antywirusowy?

Każdego dnia, kiedy korzystamy z komputera, nasz sprzęt komputerowy narażony jest na ataki wirusów i inne zagrożenia cybernetyczne.  Dlatego tak ważne jest abyśmy regularnie dbali o aktualizację naszego oprogramowania komputerowego.  Zwiększa to nasze bezpieczeństwo w sieci i zmniejsza ryzyko ataków w cyberprzestrzeni. Jednak jest jedna możliwość zabezpieczenia naszego komputera przed cyberatakami.  Pomocny będzie skuteczny program antywirusowy.

Przeczytaj nasz artykuł, a dowiesz się:

  • Czy lepiej kupić program antywirusowy w ramach abonamentu czy korzystać z darmowej wersji programu?
  • Dlaczego należy zwracać uwagę Na ochronę komputerów przed wirusami i cyberatakami

Wybór programu antywirusowego może wydać nam się nieco skomplikowany, jednak  praktyce nie jest to takie trudne. Gdzie kupić program antywirusowy, który będzie skutecznie chronił nasz komputer?

Czym jest program antywirusowy?

Oprogramowanie antywirusowe to specjalny program, który pracując w tle skanuje nasz komputer pod kątem zagrożeń wewnętrznych i zewnętrznych. Współczesne programy antywirusowe posiadają rozbudowane możliwości, takie jak wbudowany firewall, osobną przeglądarkę dla bankowości internetowej, VPN, manager haseł oraz zabezpieczenia przed oprogramowaniem ransomware, czyli szyfrującym nasz dysk i żądającym „okupu”. Potrafią skutecznie zapobiegać przed kradzieżą tożsamości, czy wyciekiem danych karty kredytowej.

Antywirus Norton – pomoc w ochronie informacji prywatnych takich jak dane rachunków bankowych

Antywirus Norton (https://soft360.pl/119-norton) to jeden z najnowocześniejszych programów antywirusowych dostępnych na rynku.  Pozwala na szeroką skalę chronić nasze komputery przed wirusami i cyberatakami.  Ma systematycznie aktualizowaną wirusów.

Program został napisany w taki sposób, aby osoba używająca komputera nawet nie zauważała że jest on w trybie pracy.  Kiedy my wykonujemy swoje codzienne obowiązki, program regularnie sprawdza odwiedzane przez nas strony i chroni nas, kiedy korzystamy na przykład z bankowości internetowej.  W momencie kiedy aktywnie poruszamy się po Internecie, ostrzega nas, jeśli odwiedzimy podejrzaną stronę lub zechcemy ściągnąć plik niewiadomego pochodzenia.  Program antywirusowy Norton  sprawia, że nasza obecność w sieci jest o wiele bardziej bezpieczna.

Dbaj o ochronę komputerów z systemem Windows

Programy antywirusowe są tworzone na wszystkie systemy operacyjne, zarówno z systemem Windows, jak i systemem Android. Jednakże na urządzeniu przenośnym są one mniej popularne niż podczas korzystania z komputerów pc i laptopów.

Jeśli zdecydujemy się na zakup systemu antywirusowego Norton to w pełni chronione będzie także nasze oprogramowanie Windows. Program przypomina o zainstalowaniu najnowszych aktualizacji systemu operacyjnego, sterowników, jak też najpopularniejszych aplikacji, dzięki czemu każda wykryta luka w posiadanym przez nas oprogramowaniu zostanie szybko załatana.

Dzięki programowi antywirusowemu nasz dysk twardy będzie chroniony przed atakami niechcianego oprogramowania, a o każdej próbie włamania się do naszego systemu zostaniemy natychmiast poinformowani.

Poza codzienną działalnością programu antywirusowego ważne jest także to, abyśmy sami pamiętali o cyklicznym włączaniu pełnego skanowania systemu, co pozwoli na wykrycie niechcianych wirusów oraz plików o groźnym pochodzeniu.  Takie skanowanie nie tylko zabezpiecza komputer, ale także usprawnia jego funkcjonowanie. Dzięki cyklicznemu skanowaniu dajemy możliwość lepszej ochrony naszego komputera.

Dobrze jeśli sami pamiętamy ochronie komputerów z których korzystamy, pozwala to zachować bezpieczeństwo nas samych w trakcie obecności w sieci.

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.