Prezenty komunijne na pamiątkę – wyjątkowe propozycje

Dzisiejsze prezenty komunijne potrafią kosztować krocie – tak jakby gdzieś po drodze zupełnie zatracił się sens całej uroczystości. Jakby liczyły się już tylko materialne podarunki, a przeżycia duchowe związane z tą podniosłą uroczystością zeszły na dalszy plan. Na szczęście wcale nie trzeba brać udziału w wyścigu o to, kto kupi większy, a kto droższy prezent. Można postawić na zupełnie inne rozwiązanie!

Symboliczny, pamiątkowy prezent na Komunię? Oto rozwiązanie Prezent na pierwszą Komunię Świętą, który nie zrujnuje portfela? Upominek, który cieszył będzie nie tylko przez chwilę, ale tak samo mocno po wielu latach?

Łatwo się chyba domyślić, że nie może to być nic zwyczajnego… Dlatego warto sięgnąć po podarunki personalizowane – takie, które ozdobić można dowolnymi, samodzielnie wybranymi napisami, a w niektórych przypadkach także i zdjęciami. Dzięki temu każdy podarunek staje się dosłownie jedyny w swoim rodzaju – można mieć pewność, że nikt inny nie będzie posiadał takiego samego!

Dlatego właśnie personalizowane prezenty idealnie pasują na pierwszą Komunię.

Sprawdzą się doskonale w roli pamiątki i pozostaną z obdarowanym dzieckiem – głównym bohaterem uroczystości – na wiele, wiele lat! Co zatem wybrać?

Najlepsze pomysły na prezenty komunijne

Możliwości jest wiele, zacznijmy więc od tej najprostszej. Personalizowana kartka GOŁĄB to znakomity pomysł na pamiątkę pierwszej Komunii Świętej. Kartka wyróżnia się już na pierwszy rzut oka – a to ze względu na nietypowy kształt oraz umieszczone na okładce imię i nazwisko dziecka. Wewnątrz znalazło się miejsce na pamiątkowy wpis – sympatyczne życzenia, podpis wręczających prezent. Taką kartkę trzeba koniecznie zachować na przyszłość, by po latach z radością wrócić wspomnieniami do tego pięknego dnia.

Album na zdjęcia wklejane KOMUNIA to doskonałe uzupełnienie powyższej kartki. Można postawić na jeden lub drugi upominek albo też na oba jednocześnie, dzięki czemu pamiątka będzie jeszcze lepsza. W dzisiejszych czasach większość osób przechowuje fotografie jedynie w pamięciach telefonów, mało kto wywołuje papierowe odbitki… a szkoda, bo ich przeglądanie ma zdecydowanie większy urok. Warto więc wywołać czy po prostu wydrukować te najważniejsze i zebrać je wszystkie w pamiątkowym albumie ze spersonalizowaną okładką.

A może sympatyczny upominek, który może nie pozostanie na aż tak długo – ale za to zaprowadzi uśmiech na twarzy każdego łasucha? Oto czekoladki belgijskie PREZENT NA KOMUNIĘ OD CHRZESTNEJ. W ich przypadku wszystko jest dokładnie takie, jak trzeba. Smakowita zawartość, tematycznie dopasowane opakowanie… aż chciałoby się, żeby było ich więcej, o wiele więcej… W każdym razie czekoladki można zjeść, a pudełko zachować wraz z innymi pamiątkami. Dlaczego by nie – w końcu zawsze jest dobry moment na coś słodkiego…

Mniejsze lub większe, ale zawsze osobiste – takie powinny być komunijne upominki.

I choć sklepowe szaleństwo trwa w najlepsze, a rodzice i chrzestni prześcigają się w fundowaniu naprawdę ogromnych prezentów (wcale nierzadko się przy tym zapożyczając), można – i zdecydowanie warto – podejść do sprawy inaczej. Wykorzystując dobry pomysł i odrobinę kreatywności stworzyć wyjątkowy upominek, który znaczył będzie o wiele więcej niż choćby najdroższe przedmioty. Te znacznie lepiej sprawdzą się przy innych okazjach. A skoro to pierwsza Komunia Święta to niech pozostanie ona tym, czym była przed laty – ważnym przeżyciem duchowym, nie zaś jeszcze jednym świętem konsumpcji.

Skoro zatem ważna uroczystość coraz bliżej, zajrzyj już teraz na Crazyshop.pl – wybierz takie prezenty komunijne, jakie będą znaczyły coś więcej.

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.