Jaki kupić uchwyt do telewizora 32-calowego?

Uchwyty do sprzętu telewizyjnego to akcesoria, które uprzyjemniają życie. Dzięki nim możesz zaoszczędzić miejsce i elegancko wtopić telewizor w aranżację pomieszczenia. Jeśli celem jest przymocowanie małego telewizora, prawdopodobnie zależy Ci głównie na mądrym zorganizowaniu przestrzeni. Poznaj rodzaje uchwytów i dowiedz się, który z nich sprawdzi się przy Twoim urządzeniu.

Rodzaje uchwytów. Jaki będzie najlepszy do telewizora 32 cale?

Wyróżniamy trzy grupy uchwytów do telewizora: ścienne (najbardziej popularne), sufitowe (ciekawe rozwiązanie, a w niektórych przypadkach konieczne) oraz biurkowe (stosowane głównie do monitorów komputerowych). Jakie wady i zalety mają poszczególne akcesoria?

Ścienny uchwyt do telewizora – popularne rozwiązanie w kilku odsłonach

Nie da się ukryć, że najczęściej sięgamy po uchwyty ścienne. Klasyczny wieszak pozwala na optymalne umiejscowienie ekranu na ścianie – stabilne i bezpieczne. Nie musisz jednak ograniczać się do jednej, niezmiennej pozycji – wersja obrotowa pozwala na ręczną regulację położenia sprzętu. Obrotowy uchwyt do telewizora 32 cale (podobnie jak ten statyczny) możesz wykorzystać również do większych sprzętów, pamiętając przy zachowaniu maksymalnej wagi określonej przez producenta.

Zarówno klasyczny, jak i obrotowy uchwyt do telewizora mocowany na ścianie ma dużo zalet. Dzięki niemu zaoszczędzisz miejsce na szafie, komodzie czy innym meblu. Przy małych telewizorach może to mieć duże znaczenie, bo zwykle wybieramy je do mniejszych pomieszczeń – sypialni, kuchni lub pokoju dziecięcego. Uchwyt zorganizuje Twoją przestrzeń. Jeśli zdecydujesz się na uchwyt obrotowy, będziesz miał wpływ na idealne dopasowanie obrazu do miejsca oglądania – możesz przesiadać się z fotela na łóżko, z łóżka na krzesło itd.

Uchwyt do telewizora 32 cale pomoże Ci w estetycznym urządzeniu wnętrza. Polubi się ze stylem nowoczesnym lub minimalistycznym; uwydatni sam ekran – na atrakcyjnej, dowolnie wybranej wysokości i bez zbędnych stojaków. Chcesz, aby było jeszcze bardziej nowocześnie? Znajdź produkt ze zdalnym sterowaniem – nie będziesz musiał wstawać z kanapy lub łóżka, aby wyregulować kąt nachylenia telewizora.

Uchwyty sufitowe – pomysł na ciekawy design lub… słabą ścianę

W niektórych przypadkach lepszą metodą będzie wykorzystanie uchwytu sufitowego. Zastosuj go, jeśli obawiasz się, że ściany w Twoim domu lub biurze są niewystarczająco wytrzymałe. Ciężki model RTV nie utrzyma się np. na płycie gipsowo-kartonowej, dlatego sufit sprawdzi się znacznie lepiej jako podpora. Pamiętaj jednak, aby nie był to sufit podwieszany – taki montaż byłby równie ryzykownym posunięciem, co mocowanie drogiego urządzenia na słabej ścianie.

Sufitowy uchwyt do telewizora 32 cale sprawdzi się np. na problematycznym poddaszu. Możesz też wykorzystać go w pokoju, w którym kanapa stoi naprzeciwko okien – tam, gdzie brakuje miejsca na uchwyt ścienny. Ciekawym wykorzystaniem wieszaka sufitowego jest także zainstalowanie go w nieoczywistym miejscu, np. na środku dużego pokoju. Możesz potraktować go jako symboliczne podzielenie sporej przestrzeni lub pozwolić sobie na oglądanie ekranu z różnych jego stron.

Uchwyt biurkowy – do monitora, ale też do małego telewizora

Uchwyty biurkowe to ostatnia i najmniej polecana przez nas alternatywa. Jego przeznaczeniem jest mocowanie monitorów komputerowych, dlatego nadaje się wyłącznie do małych telewizorów – w zależności od zaleceń producenta. Wśród nich znajdziesz również biurkowy uchwyt do telewizora 32 cale, ale poprzednie propozycje przewyższają go pod względem funkcjonalności i – naszym zdaniem – estetyki. Dobry uchwyt obrotowy zapewni Ci praktyczne wykorzystanie swojego sprzętu – bez kompromisów.

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.