Warszawski Solec — najlepszy adres dla Twojej firmy

Istnieją miejsca, gdzie otoczenie sprzyja marzeniom. Nie trzeba jednak jechać do Frankfurtu, Londynu czy Wiednia, aby spełnić najskrytsze pragnienia finansowe. Dla młodych i prężnych polskich przedsiębiorców doskonałą lokalizacją na rozwój biznesu może równie dobrze być Warszawa. To nad wijącą się wiślaną wstęgą leży Solec, stołeczne osiedle śródmiejskiej dzielnicy o niepowtarzalnym uroku. Poznajmy bliżej to wyjątkowe miejsce na mapie polskiej historii i przedsiębiorczości.

Nie tylko biznesowe uroki wyjątkowego osiedla Solec

W Warszawie nie ma miejsc, gdzie swojego wyraźnego piętna nie odcisnęłaby Wielka Historia. Dramat wojenny, a szczególnie tragiczne dzieje heroicznego zrywu powstańców w sierpniu 1944 roku, na zawsze zmieniły tożsamość stolicy Polski. Dla rdzennych mieszkańców miasta jego mapa to pulsujący krwioobieg, który tłoczy życiową energię do serca Warszawy —  Śródmieścia, wraz z jego reprezentacyjnym Starym Miastem i Powiślem.

Choć Solec położony jest nieco dalej od ścisłego centrum, to wciąż należy do najważniejszych i najchętniej odwiedzanych osiedli, stanowiąc topograficzne przedłużenie Powiśla. Położony jest pomiędzy dwoma charakterystycznymi dla Warszawy mostami: Poniatowskiego oraz Łazienkowskim. To miejsce niezwykłe również ze względu na doskonałe zrównoważenie przestrzeni zurbanizowanej i przyrodniczej. Z jednej strony widok na Wisłę i majaczący na horyzoncie Stadion Narodowy, a z drugiej przyjemny chłód daje cień zadbanego parku im. Marszałka Edwarda Rydz-Śmigłego.

Na pewno do uroków osiedla należy zaliczyć duże zadrzewienie ulic. Ponadto od wielu lat z powodzeniem remontowane są historyczne kamienice, uzupełniane raz po raz przez nowe budynki biurowe, które na stałe w komponowały się w lokalną przestrzeń, a ich widok jest powoli oswajany przez stałych mieszkańców osiedla. To w jednym z takich nowych inwestycji mieści się siedziba warszawskiego Wirtualnego Biura Wisła — miejsca, gdzie śmiała wizja nowoczesnego biznesu odpowiada na realne potrzeby przedsiębiorców.

Czym jest wirtualny adres w Warszawie?

Przywołana firma ma swoją siedzibę przy ul. Solec 18 i 81B. Adres jest jak najbardziej prawdziwy, choć często w przekazie marketingowym mogą przeczytać np. “adres wirtualny w Warszawie”. To oczywiście skrót myślowy, który odwołuje się do pomysłu biznesowego, jakim jest korzystanie z usług wirtualnego biura. Czyli? Najprościej rzecz ujmując firma rejestruje działalność pod danym adresem, ale na co dzień nie prowadzi tam swoich interesów.

To rozwiązanie popularne w krajach zachodnich przedostało się jakiś czas temu także do Polski. Jest szczególnie wygodne dla firm internetowych, a także dla pojedynczych freelancerów, którzy tylko od czasu do czasu spotykają się ze swoimi zleceniodawcami. Wówczas mogą przyjść do siedziby wirtualnego biura w Warszawie (np. przy ul. Solec 18) i w komfortowych warunkach omówić detale projektu lub negocjowanego kontraktu. Prosto, skutecznie i biznesowo!

Rate this post

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.