Faktury elektroniczne 2022 – przyszłość księgowości

Przedsiębiorcy w coraz większym stopniu dążą do tego, by poprawić sobie i swoim pracownikom komfort pracy. Bowiem otwartość na innowacyjne udogodnienia jest sposobem na osiągnięcie sukcesu w branży. Dlatego też każde przedsiębiorstwo, powinno rozważyć przejście na komputerowe fakturowanie w programie. Choć faktury elektroniczne wystawia już szereg firm, obsługujących tysiące klientów, nie znaczy że jest to forma zamknięta dla mniejszych przedsiębiorców. Zachęcamy, by porzucić przyzwyczajenie do prowadzenia dokumentacji papierowej i zaczerpnąć korzyści płynących z posługiwania się fakturami elektronicznymi.

Program do faktur to natychmiastowa dokumentacja transakcji

W aktualnie zabieganym społeczeństwie najbardziej liczy się czas. Dlatego konkurencyjne oferty bazują najczęściej na terminie realizacji zamówienia, później liczy się jakość. Klient będzie zainteresowany taką ofertą, która zostanie zrealizowana najszybciej. Zaletą fakturowania elektronicznego jest właśnie szybkość dokumentowania transakcji. Wystawienie faktury zajmuje kilkadziesiąt sekund. Gotowe są wzory dokumentów oraz wyszczególnione są elementy, które są niezbędne do uzupełnienia. Część oprogramowania do faktur, jak na przykład FakturaLight posiada dodatkowe usprawnienia – pobiera dane kontrahenta z GUS, podpowiada produkty, automatycznie przelicza kurs waluty i pilnuje numeracji faktur. Przygotowany w ten sposób dokument, wysyłany jest do klienta niemal natychmiast za pomocą poczty elektronicznej. Kilka sekund później jest już u odbiorcy.

Program do faktur mac to oszczędność czasu i pieniędzy

Wystawianie faktur w programie jest nie tylko szybkie i komfortowe, ale również zdecydowanie tańsze. W przypadku e-faktury nie trzeba bowiem ponosić kosztów artykułów biurowych ani opłat pocztowych. Wynikające z tego oszczędności są współmierne do ilości przeprowadzonych transakcji. Niemniej jednak, wyprawa do urzędu pocztowego, szukanie miejsca parkingowego i oczekiwanie w kolejce petentów może zając nawet jeden dzień w miesiącu. Dlatego wygodę elektronicznego fakturowania doceni z pewnością każdy, kto prowadzi własną działalność i dodatkowo samodzielnie zajmuje się fakturowaniem.

Program do faktur to łatwe przechowywanie dokumentów

Jak zapewne wiemy, dokumenty ustalające podstawę opodatkowania, należy przechowywać przez co najmniej 5 lat. Te w formie papierowej zajmują sporo miejsca. Komputerowy program do faktur potrzebuje niewiele fizycznego miejsca, a w swojej cyfrowej bazie potrafi pomieścić gigabajty informacji i dokumentów. W ten sposób angażujemy zaledwie niewielki fragment przestrzeni, mając pod ręką dokumentację z całego okresu.

Program do faktur to większa kontrola finansów

Fakturowanie w programie pozwala skumulować wszystkie informacje o należnościach w jednym miejscu. Przedsiębiorca wie, ile zostało zapłacone, a ile jeszcze wpłynie na firmowy rachunek i w jakim czasie. Dodatkowo dzięki e-fakturze klient szybciej otrzymuje dowód zakupu, przez co może też przyspieszyć uregulowanie swoich zobowiązań. W przypadku opóźnień, program może wysłać przypomnienie albo ponaglenie.

Rate this post

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.