Indukcja przyszłością ładowania telefonów

Ładowarki kablowe to standard, do którego każdy jest przyzwyczajony. Technologia jednak nie stoi w miejscu. Ładowanie telefonów oraz innych urządzeń mobilnych to konieczność wpisana na stałe w harmonogram zadań każdego użytkownika. Bez smartfona nie można dziś prawidłowo funkcjonować. Zawsze jest coś do sprawdzenia, ktoś do kogo trzeba zadzwonić lub jakaś sprawa do załatwienia, a to wszystko zużywa energię. Nawet najlepsze baterie trzeba doładowywać przynajmniej co 2 – 3 dni. Nowoczesne ładowarki posiadają funkcję szybkiego ładowania (w różnym wymiarze), która pozwala doładować telefon w przeciągu kilkudziesięciu minut, a nie kilku godzin. Ładowanie indukcyjne jest kolejnym krokiem, który ma usprawnić proces ładowania telefonu zwiększając codzienny komfort użytkownika.

Ładowanie indukcyjne – jakie telefony?

Nie wszystkie nowoczesne smartfony wyposażone są w standard qi, który pozwala na ładowanie ich za pomocą ładowarek indukcyjnych. Standard qi coraz bardziej się rozpowszechnia, jednak ładowanie indukcyjne nie jest jeszcze tak bardzo zaawansowane i nie daje takich samych szybkości jak ładowarki kablowe – jeszcze. Każda kolejna generacja smartfonów wyposażona w standard qi jest coraz bardziej wydajniejsza. Niektóre telefony potrafią ładować się wzajemnie wykorzystując zjawisko indukcji (wystarczy położyć jeden na drugim i zachodzi proces ładowania). Ładowanie indukcyjne otwiera przed użytkownikiem mnóstwo możliwości. Podstawową zaletą jest możliwość zrezygnowania z dużej ilości kabli, których nie trzeba podłączać i przełączać. Wystarczy postawić telefon na płycie ładowarki i telefon się ładuje. Jest to wygodniejsze niż podpinanie telefonu do kabla. Jeśli kabel jest dodatkowo wyeksploatowany lub uszkodzony i działa jedynie w „odpowiedniej” pozycji, to dodatkowo zyskuje się na czasie.  Jakie telefony obsługują ładowanie bezprzewodowe? Wbrew pozorom nie jest ich tak mało. Ładowanie indukcyjne to standard, który coraz szybciej się upowszechnia. Tego rodzaju ładowanie niesie ze sobą wiele potencjalnych opcji dla udogodnienia użytkownikom obsługi swoich urządzeń. Dzięki ładowaniu bezprzewodowemu nie jest się ograniczonym długością kabla, dzięki czemu można łatwiej operować telefonem. Szybkie położenie lub zdjęcie telefonu z indukcyjnej ładowarki pozwala doładować sprzęt o kilka procent w sytuacjach, gdy pasek energii spadnie do niebezpiecznie niskich poziomów.

Zanim kupi się telefon

Ładowarki indukcyjne to coraz częściej wybierany dodatek zarówno do przestrzeni domowych jak i np. do samochodów. Zanim jednak wybierze się tego rodzaju akcesorium należy zorientować się czy telefon obsługuje standard qi. Najnowsze modele smartfonów nie muszą być koniecznie w niego wyposażone. Ładowanie indukcyjne jest czymś do czego należy się przyzwyczaić, stanowi jednak bardzo dobre dopełnienie do tradycyjnego kablowego ładowania dając użytkownikowi więcej możliwości do efektywnego wykorzystania swojego telefonu.

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.