Wskazówki, dzięki którym mycie okien stanie się szybkie i przyjemne

Mycie okien bywa prawdziwym utrapieniem – ciągle pojawiające się smugi i zacieki mogą skutecznie zniechęcić do dalszych prób. Jak sobie pomóc, aby szybko i skutecznie umyć szyby w całym domu? Podpowiadamy, na co zwrócić uwagę.

Ręczna myjka

Gadżetem, który z powodzeniem poradzi sobie nawet z małymi oknami łazienkowymi, jest z pewnością myjka do okien. Świetnie sprawdzi się ona również do okien z kratownicą. Jest niewielka, dzięki czemu będzie wygodna nawet w przypadku bardzo małych powierzchni. Model, który w swojej ofercie posiada firma Leifheit nie tylko dokładnie myje szybę, ale jednocześnie czyści ramy i ściąga nadmiar wody. A wszystko dzięki jej niepowtarzalnej budowie – wyposażona jest w nakładkę z mikrowłókien, która jednocześnie myje boczne ramy okien, a obrotowy przegub zapewnia większą zwrotność myjki i maksymalną wygodę w użyciu.

Ściereczka z mikrofibry

Sprawdzi się w każdym domu i przyda się nie tylko do czyszczenia okien – nie zostawia smug, a przede wszystkim świetnie radzi sobie z zalegającym kurzem. Jeżeli chcesz zachować blask okien w mieszkaniu, koniecznie kup dobrej jakości ściereczkę z mikrofibry. Dlaczego jest tak skuteczna? Produkuje się je z mieszanek włókien poliestrowych i poliamidowych, które są dużo cieńsze od tych bawełnianych, dzięki czemu znacznie lepiej zbierają i magazynują zanieczyszczenia.

Odpowiednie środki czystości

Półki sklepowe uginają się pod ciężarem różnorodnych płynów do mycia okien – znajdziesz wśród nich środki z nabłyszczaczem, specjalne preparaty na bazie alkoholu, dzięki którym kilkoma ruchami usuniesz zabrudzenia z szyb, oraz innymi dodatkami, które mają zwiększyć ich skuteczność. Wiele osób wybiera jednak domowe sposoby, które nie tylko są bardzo skuteczne, ale również dużo tańsze. Jednym z nich jest woda z octem. Taka mieszanka poradzi sobie nawet z najtrudniejszymi i trwałymi zabrudzeniami, a po wszystkim okno pozostanie nieskazitelnie czyste. Minusem tego rozwiązania jest jednak na pewno nieprzyjemny zapach.

Jeżeli chcesz mieć czyste okna w całym domu, koniecznie zaopatrz się w niezbędne akcesoria, dzięki którym szybko i bezproblemowo usuniesz brud zalegający na powierzchni szyb.

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.