System zarządzania przedszkolem – nowe technologie wkraczają do placówek oświatowych!

Jeszcze kilkanaście lat temu w szkołach i przedszkolach posługiwano się niemal wyłącznie dziennikami papierowymi, a informacje do kadry, rodziców i dzieci były przekazywane osobiście albo telefonicznie. Obecnie ten stan rzeczy ulega zmianom. Nowoczesne technologie szturmem wkraczają nie tylko do uczelni i szkół, ale też placówek wczesnooświatowych. Co może zapewnić system zarządzania przedszkolem?

Programy dla przedszkoli

Oferta programów dla przedszkoli w ostatnich latach znacząco się rozwinęła. Obecnie na rynku polskim rynku dostępnych jest już kilka rozwiązań. Niektóre z nich oferują podstawowe opcje – jak np. dziennik elektroniczny czy tablica ogłoszeń dla rodziców. Inne zapewniają kompleksowe wsparcie funkcjonowania placówki – od wystawiania rozliczeń, przez sprawdzanie list obecności aż po moduły do nauki zdalnej.

Ze względu na różnice pomiędzy programami, możliwości, jakie mogą one zaoferować, omówimy na konkretnym przykładzie – wykorzystamy tu system dla przedszkoli Inso.

Technologia ułatwia pracę dyrektora

Chyba niemal każdy dyrektor lwią część czasu poświęca na obowiązki takie jak wyliczanie płatności oraz kontrola ich poprawności. Staje się to szczególnie czasochłonne, jeżeli ostateczny rachunek co miesiąc jest inny – w zależności np. od liczby wydanych posiłków, zajęć dodatkowych albo godzin spędzonych w placówce. System zarządzania przedszkolem może zliczyć należność automatycznie, wedle ustawień wybranych przez dyrektora. Następnie dyrektor ma możliwość wysłania ich do rodziców za pomocą paru kliknięć. Pozwala mu to zyskać od kilkunastu do kilkudziesięciu godzin miesięcznie! (W zależności od liczby dzieci.)

Z Inso prostsze stają się jednak także inne obowiązki. Np. tworzenie harmonogramów, przygotowywanie zamówień na posiłki czy kontrola diet dzieci. Bardzo przydatne są także funkcje upraszczające kontakt z rodzicami: tablica ogłoszeń, opcja zgłaszania nieobecności dziecka, wbudowany chat. Dzięki nimi cała komunikacja może odbywać się przez jedną platformę, a wszystkie informacje zawsze są pod ręką.

System zarządzania przedszkolem posiada opcje dla rodziców

Programy tego typu przede wszystkim upraszczają pracę dyrektora czy właściciela placówki. Mogą jednak stanowić spore udogodnienie także dla rodziców. Rodzic w panelu może podejrzeć szczegóły płatności – nie tylko bieżący rachunek, ale także jego części składowe i należności archiwalne. Za pomocą aplikacji z łatwością dokona szybkiej płatności. Aplikacja pozwala także na błyskawiczne zgłoszenie nieobecności dziecka: wystarczy kilka kliknięć. Tablica ogłoszeń z kolei gwarantuje, że rodzic może w dowolnej chwili sprawdzić, czy nie pojawiły się ważne informacje albo wrócić do przeszłych wiadomości – jeżeli np. zapomni o dacie wycieczki czy zebrania.

Nowoczesne technologie mogą ułatwić zarządzanie przedszkolem, a także podnieść jakość świadczonych przez nie usług.

Więcej na ten temat można przeczytać w tekście: „System zarządzania przedszkolem – dyrektorze, najwyższy czas na jego wdrożenie”.

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.