Program do windykacji – skuteczność i wygoda

Egzekwowanie należności od klientów to spore wyzwanie, z którym boryka się wiele firm. Problem ten jest szczególnie widoczny teraz. Jak wykazują badania, w dobie pandemii koronawirusa wzrosła liczba przedsiębiorstw mających problemy z terminowym uregulowaniem płatności. Niestety dla sporej części biznesów oznacza to problemy z płynnością finansową, a w wielu przypadkach może oznaczać nawet brak wypłacalności. Jak zatem radzić sobie z windykacją w firmie?

Program do windykacji

Nowoczesne oprogramowanie do windykacji cieszy się coraz większą popularnością wśród przedsiębiorców. Doceniają oni prostotę i wygodę tego rozwiązania, a także atrakcyjne warunki finansowe – najczęściej użytkowanie programu wiąże się z koniecznością uiszczenia miesięcznej opłaty. Dzięki takim programom nie ma konieczności podpisywania umów z zewnętrznymi firmami windykacyjnymi, a sam proces odzyskiwania pieniędzy jest skuteczniejszy

Pełna kontrola

Programy do windykacji oferują możliwość tworzenia schematów oraz procedur kontaktu z klientami. Co najważniejsze, taki plan można dowolnie modyfikować i dostosowywać do wymagań własnego biznesu, czy też specyfiki branży. Ma to szczególne znaczenie w przypadku dużych przedsiębiorstw, które posiadają licznych klientów, a wyznaczone terminy płatności są długie.

Takie schematy działań windykacyjnych mogą obejmować wysyłkę wiadomości sms oraz email – zostaną one wysłane w określonym czasie i będą zawierać treść adekwatną do liczby dni, które minęły od terminu płatności. System samodzielnie będzie dokonywał wysyłki, dzięki czemu nie trzeba do tego angażować pracowników.

Integracja i raporty

Nowoczesne programy do windykacji można w prosty sposób zintegrować z programem księgowym, dzięki czemu w jednym miejscu będą zgromadzone wszystkie informacje. Ułatwia to podejmowanie kolejnych kroków, a także pozwala na automatyczne zakończenie procesu windykacji, jeśli klient ureguluje płatność.

Dodatkowo zgromadzone dane można przetwarzać i filtrować, a na ich podstawie generować czytelne raporty. To świetne narzędzie, które ułatwia pracę analityką, handlowcom i zarządowi. Na podstawie wygenerowanych raportów można podejmować lepsze decyzje biznesowe, które przełożą się na większą rentowność firmy.

Skuteczny program do windykacji

Program do windykacji to narzędzie, z którego powinna korzystać każda firma. Nie tylko pozwala on zautomatyzować działania związane z odzyskiwaniem długów, ale również pomaga zarządzać kontaktami z klientami.

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.