Którą konsolę wybrać do grania w Cyberpunk 2077?

Gra Cyberpunk 2077 po raz kolejny została przełożona. Studio swoją decyzję tłumaczy koniecznością dopracowania wszystkich elementów. Jednocześnie zapewnia, że sama gra jest już gotowa. Chociaż informacja o zmianie terminu rozczarowała wielu graczy, mają oni teraz więcej czasu, aby zastanowić się, na czym będą grali w nowy tytuł od CD Projekt RED.

Warto to dobrze przemyśleć, bo chociaż są tylko trzy możliwości (komputer, konsola Xbox oraz konsola PlayStation), wybór sprzętu może mieć ogromne znaczenie również dla komfortu z grania w inne tytuły.

Duże zainteresowanie grą Cyberpunk 2077?

Dlaczego właściwie gracze na całym świecie czekają na nową grę zapowiedzianą przez polską firmę? Wpłynęło na to kilka czynników. Najważniejszym z nich jest niesamowity sukces, jaki wcześniej osiągnął Wiedźmin 3. To właśnie na tej serii gier (Wiedźmin, Wiedźmin 2, Wiedźmin 3) firma wyrobiła swoją markę i stała się studiem postrzeganym jako profesjonalne i dbające o swoich klientów. Dodatkowo komputerowy Cyberpunk 2077 został oparty o papierową wersję gry, której autorem jest Mike Pondsmith. Papierowy Cyberpunk w wielu kręgach uważany jest za tytuł kultowy, więc nic dziwnego, że gracze czekają na komputerową wersję. Atmosferę podgrzały obietnice CD Projekt RED, zgodnie z którymi gracz ma otrzymać do dyspozycji rozbudowany i starannie zaprojektowany świat. To, w połączeniu z licznymi usprawnieniami, jak edytor postaci pozwalający tworzyć postać bez żadnych ograniczeń czy możliwość przechodzenia misji na wiele sposobów w zależności od tego, jaki styl gry preferuje gracz, sprawiło, że Cyberpunk 2077 jest obecnie jedną z najbardziej wyczekiwanych gier w Polsce i na świecie. Chociaż kolejne przesunięcie terminy premiery (na 19 listopada bieżącego roku) przyczyniło się do wielu negatywnych komentarzy napisanych przez zawiedzionych graczy, to nic nie wskazuje na to, aby polskie studio nie miało po raz kolejny podbić rynku swoją nową grą.

Zakup Cyberpunk w wersji na PC

Decyzję o wyborze sprzętu do grania w Cyberpunk 2077 warto dokładnie przemyśleć, gdyż nie chodzi wyłącznie o to, aby gra chodziła bez żadnych zacięć, ale też o możliwość docenienia wszystkich szczegółów. Dopracowana grafika i zaawansowany silnik fizyczny będą wymagały wydajnego sprzętu. Można więc założyć, że – chociaż jeszcze nie wiadomo, w jakiej cenie będą dostępne nowe konsole firm Sony i Microsoft – zakup komputera z podzespołami, które zapewnią największy komfort podczas zabawy, znacznie przewyższy koszt zakupu konsoli. Niektórzy gracze wciąż nie wyobrażają sobie jednak grania na padzie, dlatego Cyberpunk 2077 w wersji na PC z pewnością znajdzie wielu nabywców. Zaletą tej edycji jest również niska cena. Sprawdź na https://www.euro.com.pl/cms/cyberpunk.bhtml, a przekonasz się, komputerowy Cyberpunk jest tańszy niż gry na konsole. Dodatkowo możesz go zamówić w klimatycznym steelbooku, który stanie się ozdobą twojej kolekcji gier.

Gra Cyberpunk 2077 na Xbox Series X

Co do tego, że granie na konsoli jest wygodniejsze i wbrew pozorom tańsze (wystarczy raz zainwestować w sprzęt, a ma się spokój na wiele lat i pewność, że każda gra będzie chodziła prawidłowo) nie ma wątpliwości. Trudno jednak wskazać, czy lepiej zdecydować się na zakup ps5 czy xbox series x, gdyż każda konsola ma swoje zalety, a do premiery sprzętów wciąż pozostało kilka miesięcy. Za wyborem nowego Xboxa, którego wypuści na rynek Microsoft, przemawia ciekawy (minimalistyczny) design, wygodny pad i brak problemu z uruchamianiem starszych gier. Dodatkowo oprócz gry możesz zamówić świetny kontroler, który nawiązuje stylistyką do Cyberpunk. Znajdziesz go – podobnie jak grę na Xboxa – w ofercie sklepu https://www.euro.com.pl/cms/xbox-series-x.bhtml. Microsoft wypuścił również limitowaną edycję swojej konsoli, która z pewnością zainteresuje graczy czekających na nową grę polskiego studia. Należy jednak mieć na uwadze, że nie jest to nadchodzący Xbox Series X, tylko model, który aktualnie dostępny jest w sprzedaży (Xbox One). Jeżeli więc zależy ci na zakupie nowej konsoli, warto wstrzymać się z zakupem i nabyć najnowszy sprzęt, który będzie miał o wiele lepsze podzespoły.

Nowy tytuł CD Projekt RED na PlayStation 5

Jeżeli wciąż zastanawiasz się, na jakiej konsoli zagrać w cyberpunk 2077, to odpowiedzią może być sprzęt Sony. Chociaż Microsoft ze swoim Xbox w krótkim czasie zdobyli zainteresowanie wielu graczy, to jednak PlayStation jest dla wielu osób synonimem domowej konsoli. Gracze musieli długo czekać na pierwszą prezentację nowego PlayStation 5, ale pozytywne reakcje fanów marki pokazują, że firma po raz kolejny trafiła w gusta graczy. Nowe PlayStation ma bardzo futurystyczny design, więc jeżeli komuś nie odpowiada minimalistyczny styl Xboxa, z pewnością zainteresuje go nowy sprzęt Microsoftu. W konsoli zastosowano nowoczesne części, dzięki czemu gry będą się szybko ładowały. Jeżeli chodzi o cenę, to Cyberpunk 2077 w wersji na PS5 kosztuje tyle, co na konsolę konkurencji. Grę oraz konsolę (po oficjalnej premierze) zamówisz na stronie https://www.euro.com.pl/cms/play-station-5.bhtml, gdzie dostępne są również inne przydatne akcesoria dla graczy.

Rate this post

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.