Strony internetowe na WordPressie

Decydując się na posiadanie własnej strony internetowej musimy wziąć pod uwagę wiele czynników. Poza ceną i wyglądem strony istotnym elementem jest sposób administracji treścią.

Pierwsze strony internetowe oparte były o statyczne pliki, przez co użytkownik nie posiadający odpowiedniej wiedzy i umiejętności, nie był w stanie zmienić nic na stronie. Z czasem okazało się, że regularne aktualizowanie treści jest nieodłącznym elementem przyjaznej użytkownikowi strony internetowej.

WordPress – dlaczego to najlepszy wybór?

System CMS WordPress jest aktualnie najpopularniejszym CMSem na świecie. Skąd taka popularność tego „blogowego” systemu? Dlaczego coraz częściej WordPress służy do tworzenia zaawansowanych systemów? Na odpowiedź składa się kilka czynników.

Pierwszym i najważniejszym atutem WordPressa jest wygoda i samodzielność w zarządzaniu stroną. Do dyspozycji administratora strony jest przejrzysty panel w wielu językach (w polskim również), za pomocą którego można zmieniać wygląd strony oraz opublikowane treści. Dobrze stworzona strona internetowa pozwala na edycję niemal każdego elementu. Jeśli twórca strony nie przewidział jakiejś funkcjonalności, mamy do dyspozycji kilkadziesiąt tysięcy darmowych wtyczek. Instalujemy je jednym kliknięciem i nagle z naszej strony możemy zrobić sklep online, platformę z kursami, system bookingowy czy nawet forum internetowe. Z pełnej dowolności w administrowaniu własną stroną internetową wynika kolejna zaleta strony na WordPressie – Cena.

Tworzenie stron na WordPressie opiera się głównie na zbudowaniu odpowiedniej struktury, na której użytkownik może dalej rozwijać swój portal. Pozwala to uniknąć późniejszych kosztów związanych z zatrudnianiem programisty do wprowadzania zmian i aktualizowania treści. Poza wspomnianymi wcześniej darmowymi wtyczkami, WordPress pozwala na instalację gotowych motywów, zarówno darmowych z repozytorium WordPressa, jak i zakupionych na zewnętrznych portalach. Daje to administratorowi możliwość wprowadzania zmian nie tylko w treści strony, ale również elementów wizualnych – układu, grafik, kolorów. Jeśli właściciel strony internetowej poświęci trochę czasu na opanowanie tych podstawowych elementów WordPressa, pozwoli mu to na całkowitą przebudowę własnej strony lub nawet na stworzenie zupełnie nowej witryny od podstaw.

Posiadając własną stronę internetową (np. sklep), na której przechowujemy dane użytkowników, istotnym czynnikiem jest również bezpieczeństwo. Wybierając WordPressa jako bazę do swojej strony internetowej, musimy pamiętać o regularnych aktualizacjach samego systemu, jak i wszystkich zainstalowanych wtyczek. Wówczas zmniejszamy ryzyko włamania na stronę i wycieku danych użytkowników.

Sklepy internetowe na WordPressie

WordPress jest również świetną bazą do stworzenia sklepu internetowego. Najprostszym sposobem jest instalacja wtyczki Woocommerce oraz gotowego motywu Storefront. Jest to rozwiązanie zupełnie darmowe dostępne bezpośrednio na repozytorium WordPressa. Taka konfiguracja daje administratorowi możliwość umieszczenia produktów na stronie, obsługę płatności online, integracje z kurierami czy automatyczne wystawianie faktur.

Poza klasycznym sklepem internetowym WordPress jest świetną platformą do stworzenia sprzedających landing page – strony internetowej prezentującej jeden produkt ze zintegrowanym systemem płatności.

Powierz stworzenie strony specjalistom

Jeśli chcesz stworzyć wymarzoną stronę internetową zgłoś się do specjalistów. Agencja SzamaniWP projektuje i tworzy serwisy internetowe oparte o WordPress od wielu lat – zajmują się tworzeniem sklepów internetowych, blogów, for dyskusyjnych, landing page czy bardziej złożonych serwisów jak np. portale dietetyczne, porównywarki czy serwisy ogłoszeniowe.

Jeśli masz już swoją stronę internetową na WordPressie i potrzebujesz pomocy w jej administrowaniu, SzamaniWP pomogą Ci w aktualizacjach, modernizacjach i wdrażaniu nowych elementów.

Sprawdź pełną ofertę: https://szamaniwp.pl/oferta/

Rate this post
1 komentarz
  1. Paweł mówi

    WordPress to potęga, często ludzie nadal kojarzą go z cmsem do blogów a stoi na nim już trochę dużych serwisów

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.