Książka telefoniczna w Internecie – kto z niej korzysta?

Książka telefoniczna to obecnie jedynie mgliste wspomnienie z przeszłości. Kiedyś opasłe tomiszcze z numerami telefonów i adresami leżało blisko każdego telefonu, w każdym polskim domu. Wszystko po to, aby w łatwy sposób można było połączyć się z fachowcami lub znajomymi, którzy kiedyś byli nam bardzo bliscy. Dzisiaj rzadko kto trzyma jeszcze tę książkę u siebie w domu, raczej jako wspomnienie. Wraz z rozwojem technologicznym książka telefoniczna przeniosła się jednak do Internetu, gdzie dalej spełnia swoją funkcję. Korzystanie z niej jest jeszcze prostsze niż kiedyś.

Książka telefoniczna kiedyś

Książka telefoniczna to nic innego jak spis abonentów wraz z numerami telefonów. Są oni posortowani zazwyczaj alfabetycznie albo tematycznie. Pierwszą książkę opublikowano już w 1878 roku w Stanach Zjednoczonych. Był to spis 50 nazwisk, jeszcze wtedy bez numerów telefonów, których po prostu… nie było. Do wybranej osoby dzwoniło się poprzez połączenie z operatorem i prośbą, o połączenie z daną osobą. A później poszło szturmem. W Polsce również doczekaliśmy się opasłej książki telefonicznej, w której znajdowali się dosłownie wszyscy. Było to oczywiście przed RODO – dzisiaj mogłoby to być znacznie utrudnione! Ale nawet w takich czasach są specjalne rozwiązania.

Książka telefoniczna dziś

Dzisiaj książki telefoniczne są internetowe. Są to specjalne strony, gdzie można wyszukać każdego, kogo potrzebujemy. W specjalne miejsca należy podać to, co wiemy – np. imię i nazwisko osoby szukanej. Jeśli wiemy coś więcej, warto to również uzupełnić w określonym miejscu. Potem dostajemy gotowy raport, w którym mamy wszystkie najważniejsze informacje o danej osobie, które kiedykolwiek znalazły się w sieci. Mail, numer telefonu, najważniejsze dane, miejscowość, adres… Dosłownie wszystko, co kiedykolwiek zostało wrzucone do Internetu. Tak właśnie działa książka telefoniczna.

Kto korzysta z książki telefonicznej online?

Generalnie – każdy, kto tego potrzebuje. Między innymi osoby, które chcą znaleźć swoich zaginionych znajomych czy członków rodziny. Wszyscy, którzy potrzebują fachowca do pracy. Książka telefoniczna online pozwala bowiem na odnalezienie nie tylko osób prywatnych, ale również firm i przedsiębiorstw – zarówno małych, jak i wielkich.

Książka telefoniczna jest doskonałym źródłem informacji, jeśli tylko kogoś lub czegoś poszukujemy. W dodatku jest to niesamowicie prosta w obsłudze usługa, prosta w obsłudze strona, więc każdy jest w stanie sobie z tym poradzić. Zarówno kompletny laik, jak i ktoś “obcykany” w kwestii serwisów internetowych. To właśnie takie proste!

Rate this post

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.