Jak namierzyć telefon? Czy to w ogóle możliwe?

Z telefonów komórkowych korzystają dziś niemal wszyscy – nawet kilkuletnie dzieci i seniorzy coraz odważniej posługują się nowoczesnymi urządzeniami z dostępem do sieci. Nic więc dziwnego, że tego rodzaju rozwój wiąże się także z licznymi zagrożeniami – zarówno bezpośrednimi, jak i pośrednimi. W naszych telefonach przechowujemy dziś dokumenty, środki płatnicze o innego rodzaju cenne informacje. Coraz częściej łupem złodziei padają też same urządzenia. Czy po utracie telefonu jesteśmy w stanie go namierzyć? W jaki jeszcze sytuacjach możemy skorzystać z tej funkcji?

Dlaczego namierzamy telefony i czy zawsze możemy to zrobić?

Telefony komórkowe są dziś wszechobecne – wystarczy rozejrzeć się na przykład w komunikacji miejskiej, aby przekonać się, ze znaczna większość pasażerów posługuje się tego rodzaju urządzeniami. Nowoczesne urządzenia nierzadko są bardzo wartościowe – stanowią więc łakomy kąsek dla złodziei. Powszechność telefonów sprawia natomiast, że coraz rzadziej przykładamy wagę do ich położenia – mogą więc one po prostu wpaść w ręce mniej lub bardziej uczciwego znalazcy. Z telefonów korzystają też coraz młodsze osoby, których rodzice i opiekunowie chcieliby mieć większą kontrolę nad urządzeniami swoich pociech – podobnie bywa w przypadku pracodawców, którzy zastanawiają się nad wykorzystywaniem firmowego sprzętu. Co łączy wszystkie powyższe sytuacje? Przede wszystkim lokalizacja telefonu, z której coraz chętniej korzystają użytkownicy. Pamiętać należy, że nie zawsze możemy zlokalizować każdy telefon – robienie tego bez zgody jego właściciela może być powiem poważnym naruszeniem prywatności. Z jakiego namierzania możemy zatem skorzystać?

Z jakiej aplikacji do namierzania skorzystać?

Podstawowe funkcje namierzania telefonu znajdziemy chociażby na koncie Google czy Apple. Za ich pośrednictwem możliwe jest zarówno namierzenie urządzenia, jak i jego zdalne zablokowanie czy wymazanie danych. W ten sposób stanie się ono niemal bezużyteczne w rękach złodzieja czy nieuczciwego znalazcy. W sieci znajdziemy również inne narzędzia umożliwiające namierzenie telefonu, wśród których warto wymienić Lokalizo. Aplikacja pozwala nam zarówno na zlokalizowanie urządzenia, jak i dostęp do jego smsów czy rejestru połączeń. Warto w tym miejscu zaznaczyć, że do prawidłowego działania aplikacji niezbędne jest jej zainstalowanie na namierzanym telefonie. Warto więc upewnić się, że mamy do tego prawo lub zgodę właściciela urządzenia. Sporo tego rodzaju rozwiązań opiera się na opłatach subskrypcyjnych (najczęściej naliczanych co miesiąc) – warto więc zapoznać się z ich regulaminem czy cennikiem jeszcze przed skorzystaniem z usługi.

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.