Dlaczego Instagram ma przerwy w działaniu?

Wielu użytkowników denerwuje się, gdy Instagram nie działa, ponieważ stał się najczęściej używaną platformą komunikacyjną (nie tylko do przesyłania wiadomości) na świecie. Jednak inni są wdzięczni, że mogą cieszyć się kilkoma godzinami odpoczynku, dopóki problem, który ich dotyka, nie zostanie rozwiązany. Pierwszą rzeczą, którą należy wiedzieć o Instagramie, jest to, jak działa. Podobnie jak każda inna aplikacja podłączona do internetu, która umożliwia Ci kontakt z innymi ludźmi, ta sieć społecznościowa korzysta z serwerów, na których przechowywane są wszystkie informacje. Jeśli te przestaną działać, tak samo przestanie działać aplikacja.

Najczęstsze powody przez, które Instagram nie działa

Problemy z serwerami

Mając to na uwadze, jeśli serwery mają problem techniczny, aplikacja nigdy nie pokaże nowych treści, więc możemy tylko siedzieć i czekać aż problem zostanie naprawiony. Serwery rozmieszczone są na całym świecie, więc aplikacja nigdy nie przestaje dostarczania usług na całym świecie, ale od czasu do czasu dzieje się tak w niektórych krajach lub regionach.

Pierwszą rzeczą, którą powinniśmy zrobić, aby wykluczyć problem leżący w naszym smartfonie, jest sprawdzenie sytuacji na stronie Instabaza. Pozwala ona nam poznać liczbę incydentów zgłoszonych przez użytkowników w ciągu ostatnich 24 godzin. Jeśli liczba ta jest bardzo wysoka w naszym regionie, możemy założyć, że możemy zapomnieć o Instagramie na kilka godzin, aż problem zostanie skuteczny rozwiązany. Nie możemy zrobić absolutnie nic więcej. Nie ma znaczenia, czy zrestartujesz smartfon, usuniesz i zainstalujesz ponownie aplikację… Jeśli nie ma połączenia z serwerami, aplikacja nie będzie działać, dopóki nie zostanie przywrócona.

Problem z połączeniem z internetem

Czasami problemy, które wydają się być skomplikowane, mają prostsze rozwiązanie, niż można by się spodziewać na początku. Instagram jest aplikacją, która do działania wymaga internetu. Jeśli nie ma internetu, aplikacja nie będzie wyświetlać żadnych treści. Pierwszą rzeczą, którą należy sprawdzić, jest to czy nie jesteś w trybie samolotowym. Jeśli nie masz włączonego trybu samolotowego, musisz sprawdzić, czy jesteś połączony z siecią Wi-Fi lub, czy masz dostęp do danych komórkowych.

Aktualizacja aplikacji

Choć nie jest to częste, to prawdopodobnie w pewnym momencie Instagram wprowadzi jakąś zmianę w aplikacji, która będzie wymagała od nas aktualizacji, aby uzyskać dostęp do serwerów. Aby sprawdzić, czy mamy oczekującą aktualizację, na iOS musimy wejść do App Store, aby sprawdzić, czy mamy jakieś aktualizacje wśród oczekujących. Na Androidzie wchodzimy do Sklepu Play, klikamy na rozwijane menu w lewym górnym rogu i wybieramy Apps. W tym momencie zostaną wyświetlone wszystkie aplikacje, które mają oczekującą aktualizację do zainstalowania.

Instagram wysyła powiadomienia tylko wtedy, gdy jest otwarty

Jeśli Instagram działa tylko wtedy, gdy go otworzysz, to dlatego, że nie masz włączonej funkcji aplikacji działającej w tle. Dzięki temu aplikacja może być aktualizowana w czasie rzeczywistym i pokazywać powiadomienia w miarę ich pojawiania się, a nie tylko po otwarciu aplikacji.

Czyszczenie cache’u

Czasami najprostszym rozwiązaniem jest zamknięcie aplikacji i ponowne jej otwarcie. Aplikacje korzystają z cache’u, czyli plików, które pozwalają na szybsze ładowanie wszystkich informacji wyświetlanych przez aplikację. Zdarza się, że nie ma komunikacji pomiędzy aplikacją a cache’m, dlatego warto zamknąć aplikację i otworzyć ją ponownie.

Przeinstalowywanie aplikacji

Jeśli żadne z poprzednich rozwiązań nie sprawi, że aplikacja znów zacznie działać, musimy zacząć stosować bardziej drastyczne środki, takie jak usunięcie aplikacji z naszego urządzenia i ponowne jej zainstalowanie. Ponieważ nie przechowuje ona treści na naszym urządzeniu, nie musimy tworzyć kopii zapasowej jej zawartości, więc możemy usunąć aplikację bez obawy o utratę informacji.

 

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.