FIFA 21 – co nowego nas czeka?

Już za moment będzie miała miejsce premiera nowej gry FIFA 21. Jest to jedna z najbardziej wyczekiwanych premier roku. Lepszy tryb kariery oraz grafika to tylko niektóre z zapowiedzi jej twórców. Czego jeszcze możemy się spodziewać i czy warto zaczekać na nową odsłonę gry?

FIFA 21 – wyczekiwana premiera

W roku 2020 wyczekujemy kilku premier, które będą ważne dla graczy. Już w listopadzie będziemy mogli zagrać na nowych konsolach do gier: PS5 oraz Xbox Series X. Obie mają wynieść rozrywkę na jeszcze wyższy poziom i dostarczyć większych emocji. Równolegle z nimi oczekujemy także premier gier.

Jedną z najbardziej wyczekiwanych gier jest premiera FIFA 21. Została ona zapowiedziana w czerwcu tego roku. Wtedy też poznaliśmy datę jej premiery, zaplanowaną na 9 października 2020 roku. Jednakże pierwsi gracze będą mogli poznać nową FIFĘ już 6 października, jeśli tylko skorzystają z Edycji Mistrzowskiej. Zawiera ona nie tylko przedpremierowy dostęp do gry, ale też 12 rzadko spotykanych paczek kart i pozycję: utalentowany wychowanek w trybie kariery. Bez wątpienia można zatem przypuszczać, że wiele osób skorzysta z tej opcji.

Co nowego nas czeka?

FIFA jak zwykle nas zaskakuje. Z tego powodu mamy przekonanie graniczące z pewnością, że teraz będzie tak samo. Również twórcy gry obiecali nowe atrakcje oraz jeszcze większe emocje. Czego zatem możemy się spodziewać w nowej FIFIE 21?

Przede wszystkim dużo się mówi o nowym trybie Volta. To właśnie on umożliwiał nam na rozgrywanie meczów zarówno halowych, jak i ulicznych. Teraz jednak ma być on jeszcze bardziej rozbudowany. Dodatkowo pojawi się tryb Debiut. Stworzona przez nas postać będzie w trakcie gry rozwijała swoje umiejętności wskutek grania na halach czy ulicznych boiskach. Pojawią się również dywizje. Dzięki osiąganym wynikom będziemy mogli przeskakiwać po kolejnych szczeblach sieciowej hierarchii.

W nowej FIFA 21 tryb kariery jest jeszcze bardziej realistyczny. To my decydujemy o wypowiedziach naszego gracza czy jego stroju. Z całą pewnością będziemy mogli jeszcze lepiej przeżywać grę i mieć wrażenie wpływu oraz kontroli nad naszym bohaterem.

Warto tutaj wspomnieć także o trybie Volta Squads, który umożliwi nam mecze wieloosobowe, w których trakcie sterujemy tylko swoim avatarem. Nasza postać zostanie włączona do trzyosobowego zespołu wraz z innymi graczami. Do wspólnej zabawy będziemy mogli zatem zaprosić naszych znajomych, aby jeszcze bardziej podkręcić emocje.

FIFA 21 – jeszcze lepsza grafika

Realistyczna fabuła to niejedyne, co nas czeka. Komentatorzy mówią o rewolucji również w przypadku aspektów graficznych. Te mają być jeszcze na wyższym poziomie niż dotychczas. Rozgrywki w nowej FIFA 21 będą zbliżone do fotorealizmu, a animacje upłynnione.

Wszystko to za sprawą obsługą Ray-tracingu. Nie zobaczymy zatem ślizgania się graczy po murawie. Pojawi się za to jeszcze bardziej realistyczne światło, a sama rozgrywka będzie przypominać transmisję telewizyjną. Także reakcje publiki będą bardziej autentyczne i zbliżone do rzeczywistości.

Wiele mówiło się również o systemie VAR. Nie wiemy jednak, czy faktycznie zostanie on zastosowany. Jego wdrożenie dodałoby charakteru każdemu meczu. Trzeba bowiem pamiętać, że w prawdziwym świecie jest ono mocno kontrowersyjne. Jego użycie w grze wymagałoby przebudowania całego systemu sędziowania.

FIFA 21 na nowe konsole Xbox oraz PlayStation

Decydując się teraz na zakup nowej FIFY 21, bez problemu odtworzymy ją na dotychczasowych konsolach: PS4 oraz Xbox One. Niebawem jednak odbędą się premiery ich nowych generacji. Twórcy gry mieli to jednak z tyłu głowy i nie bez przyczyny zbliżyli datę premiery FIFY do ukazania się nowych konsol. Przypomnijmy bowiem, że PlayStation 5 oraz Xbox Series X mają się ukazać jeszcze tej jesieni.

Ważną informacją jest to, że FIFA 21 będzie działać na urządzeniach nowej generacji, czyli na PlayStation 5 oraz Xbox Series X, nawet jeśli zakupimy ją przed premierą konsol. Po prostu, w odpowiednim momencie otrzymamy aktualizację, która zoptymalizuje grę do nowego urządzenia. Nie musimy się martwić o nasze dotychczasowe osiągnięcia – te bezproblemowo zostaną na naszym koncie.

Dużym ułatwieniem jest również wersja z darmową aktualizacją na wybraną konsolę. W tym celu wystarczy zakupić FIFA 21 Xbox lub FIFA 21 PS4. Kiedy tylko pojawi się nowa wersja, nasza gra zostanie zaktualizowana. To idealne rozwiązanie dla osób, które chcą wypróbować nową grę jeszcze przed premierą wybranej konsoli.

FIFA 21 – czy warto?

FIFA z roku na rok przyciąga coraz więcej graczy oraz generuje jeszcze lepsze przychody. Wysoka jakość oraz duży realizm rozgrywek sprawiają, że emocje związane z grą są jeszcze większe. Czy zatem warto zaczekać na premierę nowej FIFY 21? Z całą pewnością tak, jeżeli zależy nam na wypróbowaniu nowych trybów. Na uwagę zasługuje również grafika, która z każdym rokiem staje się coraz lepsza. Tym razem jest podobnie. Z tego powodu wiele osób wyczekuje z niecierpliwością na premierę, aby doznać tych emocji w nowym wymiarze.

Rate this post

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.