Odkurzacze bezprzewodowe – na co zwrócić uwagę?

Niemal w każdym gospodarstwie domowym przychodzi czas na wymianę dotychczasowego odkurzacza. Obecnie na rynku istnieje wiele produktów, które polecane są przez swoich producentów. Wśród tych artykułów gospodarstwa domowego coraz większą popularność zyskują także wersje bezprzewodowe. Na co zwrócić uwagę przy wyborze takiego produktu?

Odkurzacz bezprzewodowy – czy lepszy niż tradycyjny?

Podstawowym pytaniem, które zadaje sobie znaczna część konsumentów, jest kwestia jakości odkurzaczów bezprzewodowych. Czy są lepsze od tradycyjnego sprzętu z przewodem? A może są gorsze? Odpowiedź nie musi być jednoznaczna, bowiem można porównać kilkanaście różnych parametrów. Niewątpliwą korzyścią jest jednak możliwość sprzątania bez konieczności zmagania się z przewodem, co nierzadka znacząco ułatwia pracę. Należy jednak pamiętać, że sprzęt mimo braku kabla, będzie potrzebował zasilania. Sposób dostarczania energii może być różny, w zależności od rozwiązania przygotowanego przez producenta. W niektórych modelach należy podłączyć cały odkurzacz do prądu, a niekiedy wystarczy podłączyć tylko główną część odkurzacza, w której zamontowany jest akumulator.

Na co zwrócić uwagę?

Zarówno cena, jak i jakość odkurzania będzie uzależniona od kilkunastu kluczowych parametrów. Warto zaznaczyć, że nie zawsze te będą wprost proporcjonalne, czyli wyższa cena wcale nie musi oznaczać lepszej jakości sprzątania. Przy wyborze produktu z pewnością warto przeanalizować poniższe elementy.

Zobacz również:  Kamera ukryta w latarce – poznaj wszechstronne zastosowanie tego sprzętu!

1. Pojemność akumulatora

Przy odkurzaczu bezprzewodowym jest to jeden z ważniejszych elementów. Będzie on determinował czas pracy podczas którego będziemy mogli sprzątać dom czy mieszkanie. Im akumulator mniejszy, powinniśmy liczyć się z tym, że mniej czasu będziemy mogli odkurzać na jednym ładowaniu. Wielkość akumulatora można też dopasować do własnych potrzeb i do wielkości domu czy mieszkania. Jeśli metraż odkurzanej powierzchni jest niewielki można rozważyć kupno odkurzacza z mniejszą pojemnością akumulatora. Warto przy tym zwrócić uwagę jak pojemność akumulatora przekłada się na podawany przez producenta czas pracy. W ten sposób łatwiej oszacować czy ten parametr odnajdzie się konkretnie w naszym przypadku.

2. Czas ładowania

Inną alternatywą dla pojemności akumulatora jest jego czas ładowania. Tak samo jak w przypadku np. smartfonów jest to jeden z elementów, na który konsumenci coraz częściej zwracają uwagę. Nawet jeśli akumulator nie jest duży, ale czas uzupełnienia energii jest krótki, może to w znacząco kompensować pierwszy, wymieniony wyżej element. Należy również pamiętać, że jeśli miejsce ładowania odkurzacza nie będzie znajdowało się w miejscu przechowywania, podczas uzupełniania akumulatora będzie on zajmował inne miejsce. Może to mieć znaczenie w szczególności w przypadku małych powierzchni mieszkaniowych.

3. Moc

Dobrze zwrócić uwagę na moc odkurzacza. Ta najczęściej będzie wyrażona w wartości maksymalnej. Tak jest w przypadku odkurzaczy, które dysponują różnymi trybami oszczędzania (w podziale na siłę ssania). Coraz większa liczba producentów decyduje się na taki zabieg, dlatego należy pamiętać, że wartość zadeklarowana przez producenta to najczęściej poziom mocy maksymalnej. Oczywiście im jest to większa moc – tym lepiej, natomiast korzystanie z maksymalnej mocy będzie miało wpływ na krótszy czas pracy.

Zobacz również:  Jak zabezpieczyć ekran iPhone'a przed uszkodzeniami?

4. Dołączone końcówki

Producenci zazwyczaj dołączają dodatkowe końcówki, które ułatwiają sprzątanie. Mogą to być zarówno standardowe szczelinówki, które ułatwiają dotarcie do najtrudniej dostępnych miejsc, jak i specjalistyczne końcówki przeznaczone do czyszczenia np. dywanów czy parkietów. Warto sprawdzić, co znajduje się w danym produkcie, tak by móc korzystać z jak najszerszego spektrum działania.

5. Pobór prądu

Warto zweryfikować jaka jest klasa poboru prądu. Przełoży się to bezpośrednio na ponoszone opłaty za energię elektryczną. Najlepszą klasą jest ta oznaczona literą “A”. Im więcej plusów przy “A”, tym lepiej.

Odkurzacz bezprzewodowy to dużo korzyści, związanych chociażby z brakiem przewodu elektrycznego. To nierzadko bardzo nowoczesny sprzęt, na który decyduje się coraz większa liczba konsumentów. Przy zakupie nowego sprzętu, z pewnością warto rozważyć zakup takiego urządzenia.

Warto również przeczytać artykuł czy warto kupić odkurzacz bezprzewodowy: https://domnanowo.pl/czystosc/odkurzacze-bezprzewodowe-czy-warto-kupic-bezprzewodowy-odkurzacz-pionowy

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.