Jak zabezpieczyć ekran iPhone’a przed uszkodzeniami?

Wyświetlacze telefonów często mają tendencję do uszkodzeń. Użytkownicy urządzeń mobilnych muszą więc zachować ostrożność, by uchronić się przed kosztownymi naprawami. Alternatywne rozwiązanie to stosowanie odpowiednich zabezpieczeń.

Folia ochronna

Użytkownicy Jabłka nierzadko decydują się na zakup dość taniego rozwiązania, chroniącego telefon przed zarysowaniami. Folia ochronna jest mniej popularna niż szkło hartowane. Nie gwarantuje one bowiem należytego zabezpieczenia telefonu w przypadku upadku. Standardowa naklejka ma kilka milimetrów grubości i wykonana jest z materiału poliwęglanowego. Jej największa zaleta to zabezpieczenie ekranu na wypadku kontaktu z drobnymi przedmiotami, wśród których warto wskazać klucze, monety, itd. Ekran pozbawiony zarysowań z pewnością wygląda estetycznie, a zakup folii nie wymaga skomplikowanych zabiegów. Dostępne są one niemal w każdym sklepie.

Szkło hartowane

Użytkownicy iPhone’ów często wybierają materiał, zabezpieczający ich telefon przed zarysowaniami oraz upadkami. Należy jednak pamiętać, że dobrą ochronę gwarantuje szkło hartowane o twardości 9H. Rozwiązanie to jest szczególnie polecane dla osób, trzymających swój telefon razem z kluczami oraz innymi przedmiotami codziennego użytku. Innym zabezpieczeniem jest szkło hybrydowe, stanowiące połączenie folii ochronnej oraz materiału hartowanego. Tworzywo wyróżnia się elastycznością, hamującą uderzenia. Jego kolejnym atutem jest estetyczny wygląd.

Etui

Futerał stanowi dość częste rozwiązanie wybierane przez właścicieli Jabłka. Chroni on bowiem telefon przed zarysowaniami, itd. Kłopot pojawia się wtedy, gdy smartfon upadnie w momencie jego użytkowania. Etui jest wówczas otwarte, a ekran telefonu nie ma jakiegokolwiek zabezpieczenia. Najczęściej futerały są dobierane razem z folią ochronną lub szkłem hartowanym. Zaletą etui jest jego estetyczny wygląd. Producenci urozmaicają bowiem design futerałów oryginalnym kolorem lub ciekawym motywem.

Ekran iPhone’a można w łatwy sposób zabezpieczyć. Gdyby jednak wyświetlacz został uszkodzony, należy oddać go do serwisu. Szczegółowe informacje na ten temat znaleźć można na stronie https://www.macforce.pl/.

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.