Okulary na zmęczone oczy – poznaj soczewki Blue Block

Pracujesz przed ekranem komputera albo często korzystasz ze swojego smartfona? Odczuwasz migrenowe bóle głowy, zmęczenie oczu i masz problemy z zasypianiem? Przyczyną tych negatywnych objawów może być działanie tzw. niebiesko-fioletowego światła HEV (High Energy Visible Light). Na szczęście możesz je szybko zniwelować! W tym celu potrzebne Ci będą okulary z soczewkami Blue Block. Dowiedz się o nich więcej już teraz.

Jak działają soczewki Blue Block?

Specjalne soczewki, które chronią oczy przed negatywnym działaniem światła niebieskiego z ekranów, zawierają specjalny filtr Blue Block. Taki antyrefleks skutecznie blokuje niekorzystne światło, zaś pozwala na przenikanie tego pozytywnego (niebiesko- turkusowego). Do tego zmniejsza intensywność światła sztucznego i ociepla widziane barwy. Dzięki temu nawet wielogodzinne siedzenie przed ekranem monitora komputera nie męczy oczu i nie psuje wzroku.

Okulary z Blue Block – komu są dedykowane?

Okulary z soczewkami Blue Block może nosić każdy, kto tylko chce zadbać o własny wzrok. W szczególności są dedykowane pracownikom biurowym, którzy spędzają przed ekranami komputera minimum 8 godzin dziennie. To też doskonała opcja na ochronę oczu dla wszystkich, którzy czas wolny poświęcają na korzystanie ze smartfonów, tabletów czy uwielbiają oglądać filmy na dużym ekranie.

Okulary Blue Block zaleca się nie tylko osobom, które już odczuwają negatywny efekt działania niebieskiego światła, ale również tym, którzy chcą temu zapobiegać.

Tego rodzaju filtry nie powinny być jednak używane przez dzieci do 12 go roku życia oraz przez pracowników, którzy pracują z kolorem, na przykład przez grafików komputerowych.

Gdzie kupić okulary z soczewkami Blue Block?

Przede wszystkim wybierz dobry salon optyczny. Sopot, Gdańsk i inne miasta na północnej mapie Polski dysponują ich sporą ilością. Warto skorzystać z usług profesjonalistów, którzy nie tylko pomogą dobrać idealne soczewki, ale również modne, pasujące do twarzy oprawki okularów. W tych najlepszych salonach optycznych znajdziesz te najlepszej jakości, nierzadko prestiżowych marek i uznanych, światowych projektantów.

Co istotne, w dobrym salonie optycznym przed wyborem soczewek i oprawek klient może liczyć na profesjonalne badanie wzroku. Dzięki temu nie tylko skontroluje ich stan, ale uda się wychwycić ewentualne wady już we wstępnym etapie rozwoju. Ciekawostką jest to, że soczewki Blue Block mogą być stosowane w okularach korekcyjnych, co daje jeszcze lepszą ochronę oczu, które już wykazują wady w zakresie widzenia.

Zadbaj o swój wzrok. Czy wiesz, że aż 65% Polaków nie chodzi regularnie do okulisty na rutynowe badania? Jednocześnie należy wskazać, że współcześnie to właśnie przez światło niebieskie diagnozowanych jest najwięcej wad w zakresie widzenia. Bagatelizowanie pierwszych objawów, takich jak zmęczenie oczu, tzw. zespół suchego oka czy nadmierne łzawienie przyczynia się do rozwoju schorzeń zdrowotnych. Pacjenci decydują się na wizytę u specjalisty, kiedy te są już na zaawansowanym etapie, a rokowania, co do ich całkowitego wyleczenia nie są najlepsze.

5/5 - (1 vote)

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.