Czy powinniśmy sięgnąć po suplementy diety?

Tryb życia, który większość z nas prowadzi, staje się coraz szybszy. Często nie mamy czasu na zadbanie o zbilansowaną dietę czy aktywność fizyczną. Przemieszczając się z jednego miejsca w drugie, nieraz zdarza nam się, że chwytamy coś w biegu, nie zwracając uwagi jakie składniki odżywcze zawiera. Wiele codziennych obowiązków często uniemożliwia nam przygotowanie posiłków, które byłyby zróżnicowane przez co nasz organizm nie otrzymuje minerałów i witamin, które są dla jego prawidłowego funkcjonowania niezbędne. Niedobory, które zaczynają powstawać, prędzej czy później dadzą o sobie znać. Im szybciej zareagujemy na pojawiające się niepożądane skutki, tym lepiej. Odkładając decyzję o rozpoczęciu uzupełniania odpowiednich składników na później, możemy jedynie doprowadzić do poważniejszych powikłań. Jak trafnie zauważa Natural Pharmaceuticals, żeby zapobiegać takim sytuacjom powinniśmy zainteresować się i zdecydować na odpowiednio dobraną suplementację. To właśnie ona może uratować nasz organizm przed niechcianymi konsekwencjami i niedoborami w organizmie.

Kto powinien przyjmować suplementy?

Nieraz zdarza się, że słysząc nazwę „suplementy diety” mamy w głowie wizję, że osobami, które powinny je przyjmować są tylko sportowcy. Jednak prawda jest taka, że są one przeznaczone również dla osób prowadzących normalny tryb życia. Wiele z nas, zastanawiając się czy dostarczamy do organizmu odpowiednią ilość składników odżywczych, ma wątpliwości. W przypadku jakichkolwiek podejrzeń, pierwszym co powinniśmy zrobić to udać się do lekarza, który zleci wykonanie badania. Dzięki temu będziemy mieli pewność jakie niedobory są w naszym organizmie. Na rynku znajdziemy wiele porad i skutecznych rozwiązań, jednak to co zadziała u innych, u nas może mieć zupełnie inny efekt. Każdy z nas jest różny, więc powinniśmy podchodzić do tematu suplementacji indywidualnie. Jak zaznacza Natural Pharmaceuticals, takie rozwiązanie nie jest też zamiennikiem zdrowej diety, może stanowić jedynie jej uzupełnienie. Oczywiście, aby taką skomponować możemy skontaktować się z dietetykiem, który na pewno będzie gwarantem, że spełni ona wszystkie wymagania pod względem kaloryczności i zawartość witamin.

Co powinniśmy suplementować?

Po przeprowadzeniu badań, zleconych przez lekarza, mamy czarno na białym czego dokładnie potrzebuje nasz organizm. Jest to najlepszy i najbezpieczniejszy sposób, aby zidentyfikować nasze niedobory i jak najszybciej zacząć je uzupełniać. Działając na oślep i przyjmując suplementy, które ogólnie rzecz biorąc są zdrowe, to w naszym przypadku mogą wyrządzić większą krzywdę. Nieodpowiednia suplementacja może również doprowadzić do sytuacji, że nie zauważymy żadnych efektów, a jedyne co nam pozostanie to wyrzuty sumienia, że wydaliśmy na nie pieniądze. Z tego powodu, aby trafnie odpowiedzieć na pytanie „co powinniśmy suplementować?”, udajmy się na zlecone przez lekarza badania. Kolejną ważną kwestią jest decydowanie się na suplementy wysokiej jakości, których cena będzie szła w parze z jakością. Żyjąc w Polsce, w której słońce w pełnej okazałości świeci zazwyczaj tylko latem, to czego może nam brakować i powinniśmy sprawdzić, to poziom witaminy D3. To na co również możemy zwrócić uwagę, przy wybieraniu się na badania, to witaminy takie jak C, K2, magnez czy żelazo.

Sygnały, że w Twoim organizmie mogą być niedobory

Odporność, szczególnie w okresie jesienno-zimowym, jest wystawiana na próbę. Jeżeli często zdarza nam się być przeziębionym, może oznaczać to, że produkcja limfocytów, która odpowiedzialna jest za niszczenie komórek chorobowych, jest na niskim poziomie. Wtedy powinniśmy sięgnąć po suplementy zawierające witaminę C, która uczestniczy w produkcji tych przeciwciał. Drugim sygnałem, przemawiającym za tym, że w naszym organizmie mógł powstać niedobór, jest przewlekłe zmęczenie i brak energii. W tym przypadku również witamina C może okazać się zbawienna, a jej odpowiednia ilość przełoży się na zmniejszenie senności. Oprócz niej, możemy zastanowić się nad suplementacją witaminy D, która pozytywnie wpłynie na brak energii, a także tych z grupy B, które zniwelują osłabienie czy rozdrażnienie.

Rate this post

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.