Jak działają telefony z Dual SIM?

Wszyscy korzystamy ze smartfonów. Wiele z nich ma funkcję Dual SIM, która zapewnia wygodę oraz większą liczbę możliwości. Pozwala rozdzielić sprawy biznesowe i życie prywatne bez konieczności zakupu dwóch smartfonów. Jakie jeszcze funkcje oferują telefony z Dual SIM i jak działają?

Smartfon Dual SIM – na jakiej zasadzie działa?

Działanie smartfona Dual SIM jest bardzo proste. Umożliwia korzystanie z dwóch numerów telefonu jednocześnie, stąd w urządzeniu znajdują się dwa miejsca – sloty – na karty. Do korzystania z poszczególnych kart wykorzystuje się najczęściej przełącznik, który znajduje się w ustawieniach telefonu. Takie opcje mają oznaczenia SIM 1 i SIM 2. Warto pamiętać, że dwie oddzielne karty to dwa różne numery, dlatego przy korzystaniu z takiego urządzenia należy zwrócić uwagę, która karta SIM jest aktualnie obsługiwana i traktowana priorytetowo.

W jakich sytuacjach smartfon Dual SIM jest przydatny?

Wcześniej wspomniano, że smartfon Dual SIM jest wyjątkowo przydatny, jeżeli chodzi o rozdzielenie dwóch kwestii – życia prywatnego i służbowego. Nie trzeba do tego używać dwóch telefonów, wystarczy przełączyć jedną kartę SIM na drugą. Nie jest to jednak jedyna sytuacja. Dual SIM to funkcja, którą można wykorzystać w trakcie podróży za granicę. Jeżeli znajdujemy się poza Europą, najkorzystniejszą opcją będzie wykupienie lokalnego pakietu wraz z kartą SIM w danym kraju. To bardzo popularne rozwiązanie, z którego korzystają osoby podróżujące po Azji, Afryce czy obu Amerykach. Właśnie wtedy można zdecydować się na opłacalne cenowo oferty za sprawą smartfona Dual Sim.

Telefony na abonament – czy warto kupić smartfona Dual SIM w takiej opcji?

Telefony na abonament to niezwykle korzystne rozwiązanie. Długoterminowe pakiety są zwykle atrakcyjne cenowo, zarówno jeżeli chodzi o fundusze, które trzeba wydać na połączenia, jak i na telefon. W jakiej sieci warto mieć telefony na abonament? Jeżeli chcemy skorzystać z opcji, takiej jak przeniesienie numeru lub podpisanie po prostu nowej umowy, warto rozważyć oferty T-Mobile i INEA. W przypadku pierwszego operatora można zdecydować się na pakiet dla nowych klientów. Obejmuje on 200 GB Internetu oraz rozmowy, SMS-y i MMS-y bez limitu. Umowa trwa 24 miesiące, a miesięczny koszt wynosi 64,90 zł.

Z kolei INEA oferuje bardzo dogodne warunki, jeżeli chodzi o przeniesienie numeru. Niezwykle interesująca oferta ze smartfonami Dual SIM jest dostępna już od 24,90 złotych. W pakiecie znajduje się również szybki Internet, a także nielimitowane rozmowy, SMS-y i MMS-y. Dużym atutem jest również to, że INEA korzysta z sieci PLAY, dlatego można liczyć na znakomity zasięg w każdym miejscu w Polsce. W połączeniu z tak dobrze dostosowaną usługą, jak przeniesienie numeru, oferta INEA jest bardzo atrakcyjną opcją.

Rate this post

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.