Skąd wzięło się bongo?

Do palenia używa się wielu narzędzi, na przykład bletek, owijek, lufek, czy bongo. Każdy sklep z bongo posiada w swojej ofercie wiele różnych modeli, które znacznie upraszczają proces palenia. Jest to urządzenie służące głównie do palenia tytoniu, ziół, czy suszu. Zwykle są one wykonane ze szkła, akrylu lub nawet drewna czy bambusa, jednak nie od zawsze tak było. Początek historii bonga datuje się na aż 2400 lat temu! Były wykonywane ze złota, tak więc wiadomo, że nie każdy mógł z nich korzystać.

Kto wymyślił bongo?

Pierwsze bonga powstały ponad dwa tysiące lat temu, przez co nie jest możliwe określenie jego wynalazcy. Wtedy nie istniało coś takiego jak sklep z bongo, gdzie można by było się dowiedzieć dokładnie skąd i dlaczego powstała idea o stworzeniu złotego bonga. Jednak całkiem podobne w użyciu są fajki szklane, które powstały dzięki idei Boba Snogdrassa. Jest to mężczyzna, który skutecznie stworzył bongo i lufkę przy pomocy bardziej aktualnych materiałów.

Bongo to urządzenie działające dzięki filtracji wodnej, która filtruje i chłodzi dym dostający się przez lufkę do płuc. Na przełomie lat 60 i 70 Snogdrass zainteresował się szkłem, a dzisiaj dzięki swojej pasji jest uważany za prekursora wytwarzania świetnej jakości lufek i bongo. Jednak sklep z bongo może nie posiadać jego produktów w asortymencie, ponieważ są one wystawiane na całym świecie jako fenomenalne dzieła sztuki. Niektóre z jego prac można znaleźć na jego Instagramie – SnodGrass.

Z czego składa się bongo?

Sklep z bongo w swoim asortymencie posiada bardzo dużo różnych rodzajów bonga, które jest tak naprawdę niczym innym, jak fajką wodną. Mogą one być stworzone z różnych materiałów, taki jak akryl, bambus, ceramika, metal, szkło, lub nawet ostatnio spopularyzowany silikon. Największym plusem użycia tego surowca jest znacznie większa trwałość niż na przykład przy szklanych modelach. Oczywiście każdy materiał wpływa na smak dymu, ale sklep z bongo z pewnością pomoże Ci w podjęciu odpowiedniej decyzji.

Bongo składa się z wielu części, które wykonują konkretne procesy podczas użycia bonga. Na przykład ustnik odpowiada za doprowadzenie do ust dymu, który wcześniej jest przefiltrowywany i przechodzi przez tubę. Do cybucha natomiast wprowadzamy odpowiednią ilość suszu, który podpalony przenosi dym prosto do wody za pomocą rurki cybuszka. Każde bongo posiada dzban, gdzie znajduje się woda, a także szlif, czyli miejsce na cybuch. Bongo może posiadać też sprzęgiełko, które pozwala na zatrzymanie przepływu dymu.

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.