Artykuły chemiczne – czym są i gdzie je kupować?

Prowadząc lokal gastronomiczny przede wszystkim dbamy o regularne dostawy produktów spożywczych, a także o odpowiednie menu, które będzie w stanie przyciągnąć klientów. Warto mieć jednak świadomość tego, że oprócz serwowanych przez nas potraw istotny dla klienta jest także wystrój wnętrza – a co za tym idzie – czystość, z jaką ma do czynienia w danym lokalu. By zadbać także o ten aspekt pracy w gastronomii, warto postawić na odpowiednie, wysokiej jakości artykuły chemiczne, które nadadzą nie tylko blasku, ale i przyjemnego zapachu, zachęcającego do dalszych odwiedzin.

Czym są artykuły chemiczne w gastronomii?

Przede wszystkim, myśląc o artykułach chemicznych w branży gastronomicznej, warto zadbać o odpowiednie środki czystości. Zaliczają się do nich między innymi odpowiednie artykuły do toalety, takich jak kostki do WC czy odświeżacze powietrze, poprzez mydła – zarówno te w pianie, jak i w płynie lub sprayu. Osobną kwestię stanowią wszelkiej maści płyny – nie tylko te do mycia sanitariatów czy mleczko do czyszczenia, ale także płyny do mycia podłóg, płyny do odkamieniania, płyny do mycia szyb lub naczyń, a także specjalne preparaty do dezynfekcji narzędzi, powierzchni lub do dezynfekcji rąk.

Dodatkowo środkami chemicznymi w lokalu gastronomicznym z pewnością są specjalne płyny do mycia w zmywarkach oraz wszystkie środki czyszczące, niezbędne do sprzątania kuchni, takie jak detergenty do zmywania tłustych plam, odkamieniacze oraz inne płyny, pozwalające przywrócić do ładu pomieszczenia kuchenne. To właśnie tam, w jak najbardziej sterylnych warunkach, powinna być przygotowywana żywność dla klientów, warto zatem postawić na skuteczne i sprawdzone środki renomowanych producentów.

Artykuły chemiczne dla gastronomii – jakie wybrać?

Wybierając artykuły chemiczne, warto zwrócić uwagę na ich przeznaczenie. W zależności od tego, z jakiego materiału wykonane są stoły, blaty oraz podłoga w prowadzonym przez nas lokalu gastronomicznym, konieczne jest bowiem użycie płynów i detergentów przeznaczonych do tej właśnie powierzchni. Wybierając natomiast odświeżacze zapachowe oraz mydła, warto zwrócić uwagę na ich zapach i dobrać taki, by był przyjemny nie tylko dla odwiedzających toaletę, ale też by jego ewentualne wydostanie się do lokalu gastronomicznego, nie wzbudzało konsternacji klientów.

Co więcej – decydując się na takie środki czystości, jak choćby mydła, warto zadbać zarazem o zakup odpowiednich urządzeń. Mowa o takich sprzętach, jak dozowniki do mydła w płynie pianie lub sprayu. Pozwolą bowiem każdemu klientowi, odwiedzającemu pomieszczenie sanitarne, nabrać odpowiednią ilość preparatu – co równocześnie przyczyni się do mniejszego zużycia mydła oraz zapewnienia czystości w jego okolicy. Dodatkowo warto postawić na dozowniki do odświeżaczy powietrza, unieszkodliwiające ewentualną nieprzyjemną woń, które pozwolą utrzymać zawsze świeży zapach w toalecie.

Gdzie kupić środki czystości?

Choć wiele osób decyduje się na zakup artykułów chemicznych w markecie, podczas codziennych zakupów, o wiele lepszym rozwiązaniem może być zapoznanie się z ofertą hurtowni online takich, jak na przykład https://unipack.pl/sklep/artykuly-chemiczne-i-sprzatanie/. Oferuje ona bowiem o wiele szerszy asortyment niż markety lub stacjonarne hurtownie, pozwala też na dokonanie wyboru bez potrzeby wychodzenia z domu. Dodatkowym atutem takiego rozwiązania jest fakt, że nierzadko zakupy online wiążą się z o wiele niższymi cenami, niż podczas standardowej wyprawy do sklepu – co pozwala zakupić lepsze jakościowo produkty w tej samej cenie lub zaoszczędzić pieniądze i przeznaczyć je na coś innego.

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.