Nauka języka angielskiego – z lektorem czy samodzielnie?

Jest wiele metod uczenia się angielskiego w szkole językowej lub samodzielnie. Lekcje z native speakerem to sposób by poznać język, jakim mówi się współcześnie, zamiast wiedzy książkowej. Podczas wakacji popularnością cieszą się kursy językowe. Podróżuj i ucz się angielskiego – to hasło niejednej letniej szkoły, kierującej propozycje do młodzieży. Pobyt w kampusie, poznanie zwyczajów znanej wyższej uczelni jest niewątpliwie sporą atrakcją, z której choć raz w życiu warto skorzystać. Języka nauczysz się również, nie wychodząc z domu. Dostęp do Internetu dostarcza aplikacje do nauki angielskiego oraz komunikatory i konwersacje z lektorem online. Możliwości jest naprawdę dużo. Na co się zdecydować?

Dobra znajomość angielskiego to konieczność

Znajomość jednego lub dwóch języków obcych staje się obecnie koniecznością. W ostatnich latach, gdy wiele osób przeszło na pracę zdalną odczuliśmy to jeszcze bardziej. Korporacje chcąc utrzymać wysoki profesjonalizm pracowników, muszą dostarczać wiedzy teoretycznej i warsztatów na odległość. Nie jest dla nikogo niespodzianką, że szkolenia odbywają się w języku angielskim i obejmują pracowników z wielu krajów jednocześnie.

Przykładowo firma z Grecji, obsługująca globalnego klienta z branży e-commerce, rekrutowała pracowników z 8 krajów, a następnie wdrożyła szkolenia prowadzone online przez trenera z Kanady. Cały team musi komunikować się po angielsku i pokonać różnicę czasu, aby szkolenia przyniosły spodziewany efekt. Dzięki dobrej znajomości języków obcych mamy szersze możliwości zarabiania i szybciej rozwija się kariera zawodowa.

Aplikacje do nauki angielskiego samodzielnie

Jak uczyć się angielskiego? Przede wszystkim efektywnie! Jeżeli jesteś osobą zdyscyplinowaną i chcesz postawić na samodzielną naukę, zobacz aplikacje do nauki angielskiego, które można ściągnąć na telefon. Dają one możliwość uczenia się wtedy, gdy chcesz, w domu lub na wyjeździe. Nauka języków obcych dzięki nowoczesnym technologiom jest skuteczna i pozwala na spersonalizowane ustawienia, których brakuje w innych metodach, np. na kursach prowadzonych w grupach.

Aplikacje służą do nauki języka angielskiego, niemieckiego czy hiszpańskiego na każdym poziomie zaawansowania. Dopasowane do potrzeb słownictwo daje możliwość podszkolenia się przed wyjazdem na wakacje lub nauki słówek przydatnych w pracy.

Klasyczna nauka angielskiego w szkole

Nawet najlepsze aplikacje do nauki angielskiego prawdopodobnie nie sprawdzą się, jeśli lubisz klasyczną naukę z tablicą, podręcznikiem i fiszkami. W tym przypadku szkoła językowa będzie doskonałym rozwiązaniem! Od podstaw nauczysz się języka na kursie dla początkujących. Szkoły organizują niewielkie grupy, więc jest to bardziej efektywne przekazywanie wiedzy, niż w klasie na lekcjach angielskiego wg programu.

Natomiast szlifowanie wymowy i gramatyki przynosi najwięcej efektów indywidualnie na korepetycjach z lektorem. To rozwiązanie dość czasochłonne i kosztowniejsze, ale ma wielu zwolenników ze względu na przyzwyczajenia do tradycyjnego sposobu nauki.

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.