Oddajesz auto do serwisu? Dowiedz się, na czym nie warto oszczędzać!

Nawet pozornie mała usterka w samochodzie może okazać się poważną awarią. Z tego powodu warto oddać samochód do naprawy jak najszybciej, korzystając z usług rekomendowanego warsztatu. Dowiedz się, na czym nie można oszczędzać przy naprawie auta i sprawdź, w jaki sposób sfinansować usługi serwisowania.

Jeśli auto odmówiło nagle posłuszeństwa, trzeba oddać je do warsztatu samochodowego w celu weryfikacji usterki. W lepszym położeniu znajdują się właściciele pojazdów nowych, ponieważ istnieje spora szansa, że koszty naprawy zostaną pokryte w ramach gwarancji. Gorzej mają właściciele aut używanych, zwłaszcza, gdy stan techniczny pojazdów pozostawia wiele do życzenia. W tym przypadku naprawa usterek może być dość kosztowna, ale wiele zależy od rodzaju awarii.

Naprawa usterek tych części może sporo kosztować

Powszechnie uważa się, że koszt zakupu pojazdu to zaledwie nieznaczna część wydatków związanych z eksploatacją samochodu. I faktycznie – auto może być przysłowiową skarbonką bez dna, jeśli już dawno minął okres gwarancji producenta.

  • Awaria silnika

Zerwanie paska rozrządu może doprowadzić do poważnego uszkodzenia silnika. W przypadku, gdy nie ma możliwości jego naprawy, koniecznością będzie wymiana. To zaś może wiązać się z wydatkiem rzędu od kilku do nawet kilkunastu tysięcy złotych!

  • Uszkodzenie koła dwumasowego

Koło dwumasowe to niezbędny element w silnikach diesel oraz niektórych benzyniakach. Gdy dojdzie do jego uszkodzenia, wówczas zachodzi konieczność jego całkowitej wymiany. Koszt waha się w granicach od 2000 zł do nawet 6000 zł.

  • Usterka skrzyni biegów

Nieprawidłowe korzystanie ze skrzyni biegów lub duży przebieg pojazdu mogą być powodem usterki skrzyni biegów. Jej wymiana na nową stanowi ogromny wydatek, który może sięgać nawet kilkanaście tysięcy złotych.

Na naprawie auta nie można oszczędzać

Jazda niesprawnym autem może cię sporo kosztować – nie tylko zdrowie, ale nawet życie. Dlatego nie można oszczędzać na naprawie choćby najmniejszej usterki.

Aby mieć pewność, że samochód został naprawiony, należy oddać pojazd do rekomendowanego warsztatu. Dobrym rozwiązaniem jest wybór autoryzowanego serwisu obsługi związanego z daną marką. Zatrudniani tam pracownicy są przeszkoleni w zakresie typowych i niestandardowych usterek, więc przeprowadzą skuteczną naprawę.

Jak sfinansować wizytę w serwisie samochodowym?

Naprawa pojazdu – szczególnie, jeśli do usterki dochodzi niespodziewanie – może stanowić poważną przeszkodę finansową. Na szczęście wiele warsztatów współpracuje z bankami, proponując dogodne warunki uregulowania rachunku. Przykładem może być usługa Comfort Pay dostępna w Toyota Banku, w ramach której płatność za serwis można rozłożyć na miesięczne raty. Jest to korzystna pożyczka na samochód (RRSO już od 0%*) – z opcją odroczenia pierwszej płatności na 30 dni.

Pamiętaj!  Twoje bezpieczeństwo na drodze w dużej mierze zależy od sprawności pojazdu. Nie lekceważ żadnej usterki – nawet tej drobnej, tylko oddaj samochód do warsztatu. Dzięki dogodnym opcjom finansowania, wizyta w serwisie nie będzie stanowiła dla ciebie poważnego obciążenia domowego budżetu.

 

*Reprezentatywny przykład dla kredytu Comfort Pay (wariant 0%): Rzeczywista Roczna Stopa Oprocentowania (RRSO) wynosi 0,00 %, całkowita kwota kredytu (bez kredytowanych kosztów) 2445,74 zł, całkowita kwota do zapłaty 2445,74 zł, oprocentowanie zmienne 0,00 %, całkowity koszt kredytu 0 zł (w tym: prowizja 0,00 % (0,00zł), opłata przygotowawcza 0,00 zł, odsetki 0,00 zł.); 10 miesięcznych rat równych w wysokości 244,57 zł. Kalkulacja została dokonana na dzień 2020-12-04 na reprezentatywnym przykładzie.

Rate this post

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.