Jak samodzielnie stworzyć przytulne wnętrze?

Istnieje wiele różnych sposobów, dzięki którym każde wnętrze nabierze ciepłego, rodzinnego klimatu. Jednym z nich jest makrama – jeżeli lubisz własnoręcznie wykonane dekoracje, to z pewnością jest to coś dla Ciebie! Jest to bardzo popularny rodzaj dekoracji, który w ostatnim czasie zyskuje coraz większe zainteresowanie, dzięki fanom vintage i boho, czy skandynawskiego wystroju wnętrz. Sznurki do makramy są dostępne w wielu sklepach i pozwalają na tworzenie rozmaitych ozdób.

Jak przygotować się do robienia dekoracji?

Coraz więcej osób decyduje się na samodzielnie tworzenie dekoracji do domów oraz mieszkań. Ze względu na rosnącą popularność, z dnia na dzień pojawiają się nowe pomysły i inspiracje w internecie. Każdy kiedyś musi zacząć, więc warto na początek zająć się niezbyt wymagającymi technikami tworzenia ozdób. Do najprostszych, a jednocześnie bardzo efektownych należy makrama. Miłośnicy robótek ręcznych powinni mieć w zapasie sznurki do makramy, które są niezbędne do rozpoczęcia pracy tą techniką.

Dobrej jakości sznurki do makramy w odpowiednio dobranych kolorach, grubościach mogą pomóc stworzyć świetne akcesoria i nie tylko. Dekoracja wnętrz za pomocą makram jest teraz bardzo popularna, ponieważ do łask wróciła estetyka rustykalna. Nie brakuje także zwolenników stylu boho oraz skandynawskiego minimalizmu. Dzięki wykorzystaniu różnego rodzaju makram można bardzo łatwo uczynić dowolne wnętrze niezwykle gustownym i przytulnym. Nadają pomieszczeniu ciepłej, rodzinnej atmosfery.

Co to jest makrama?

Makrama to znana już od czasów starożytnych sztuka, polegająca na pleceniu dekoracji bez pomocy igieł, szydełka, czy drutów. Sztuka ta posiada bardzo bogatą i ciekawą historię. Pojawienie się makramy w Europie to zasługa Asyrii i Babilonii, które przekazały Europie podstawy tworzenia tych ozdób. Samo słowo “makrama” w języku arabskim oznacza dosłownie dekorację wiązaną. Współcześnie w Polsce natomiast to słowo opisuje czynność polegającą na wykonywaniu różnych rzeczy przy pomocy techniki supełków, do której potrzebne są specjalne sznurki do makramy.

Z początku makramy stosowano tylko do ozdabiania królewskich szat, jednak później zaczęto wykorzystywać ją do pokryć na meble. Ponowne wejście makramy do łask miało miejsce w latach 70. XX wieku i jej popularność stopniowo rosła. Obecnie sztuka makramy to głównie ozdabianie ścian i przedmiotów delikatnymi, rustykalnymi dekoracjami ze sznurków. Często dodaje się do niej również piórka, koraliki i inne akcesoria, aby urozmaicić jej wygląd. Jedną z największych zalet tych dekoracji jest możliwość wykonania ich samodzielnie, przy pomocy sznurków do makramy. To daje nieograniczone pole wyobraźni i sprawia, że każda ozdoba jest wyjątkowa.

Rate this post

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.