Wszystkie powody, aby nie ubezpieczać własnego samochodu i dlaczego tak czy inaczej warto to zrobić.

W Polsce każdy zarejestrowany samochód musi posiadać ważne ubezpieczenie OC, więc czemu tak wiele osób stara się ominąć tę regułę? Dlaczego oszczędzamy latami, aby zakupić nowy, wymarzony samochód i musimy sprzedać własną nerkę, żeby być w stanie opłacić ubezpieczenie? A co w przypadku kiedy Twoje auto stoi w garażu nieużywane, ale i tak co roku musisz płacić OC? Ceny ubezpieczeń samochodu na rynku są bardzo wysokie, tym samym wielu kierowców nie planuje wydać ani grosza na to, tym samym ryzykując sporą karę pieniężną. Gdyby się dokładniej nad tym zastanowić, to OC samo w sobie nie jest bardzo opłacalne. Wybierając jedynie obowiązkową polisę OC, nie gwarantuje nam ona odszkodowania w przypadku kradzieży, lub kiedy to my spowodujemy wypadek, więc należy dokupić AutoCasco itd. Tym samym kończymy na kupnie wszystkich dodatków, które próbują nam wcisnąć w ubezpieczalni i nie mamy już ani grosza na koncie.

Jeżeli zdecydujesz się na kupno ubezpieczenia i zapewnienia bezpieczeństwa Tobie i Twojej rodzinie poznaj najlepsze oferty na rynku! Po co przepłacać  za ubezpieczenie, skoro możesz odkryć najnowsze promocje i zniżki. Co więcej, mając do LINK4 kod promocyjny możesz zaoszczędzić jeszcze więcej i nie musisz martwić się o wielkie koszta! Przekonaj się na własnej skórze, że możesz obniżyć wartość Twojej składki, wystarczy uzupełnić formularz, użyć aktualny kod promocyjny i czekać, aż LINK4 obliczy wszystko za Ciebie.

Stare auto

Posiadasz stary samochód, który zalega Ci w garażu ściągając co roku z konta sporo pieniędzy na ubezpieczenie? Niestety zarejestrowane auta podlegają obowiązkowi posiadania aktualnej polisy OC i nie można tymczasowo ich wyrejestrować. Jednakże, dlaczego mamy płacić za pojazd, którego nie używamy, skoro możemy wydać te pieniądze w inny sposób. Odpowiedź na to pytanie jest prosta, ponieważ nieużywany samochód może wyrządzić szkody, np. stoczyć się z miejsca parkingowego, uszkodzić inne auto podczas wsiadania lub wysiadania z pojazdu, może też zostać skradziony. W tych przypadkach ubezpieczenie może się przydać i wszystkie szkody zostaną pokryte.

Nowy samochód

Wydałeś fortunę na nowy pojazd prosto z salonu? Już nie możesz się doczekać, aż wyjedziesz na ulicę i pochwalisz się nowy zakupem? Nic z tego! W pierwszej kolejności musisz zarejestrować swoje auto wybierając obowiązkowo odpowiednie ubezpieczenie. I w tym miejscu kończy się cała przyjemność. Chciałeś mieć nowy samochód, a musisz wydać miliony złotych na dodatkowe rzeczy, które i tak na nic Ci się nie przydadzą. Oczywiście na miejscu zaoferują Ci dodatkowe ubezpieczenia, autocasco i inne rzeczy, które zagwarantują Ci dodatkową ochronę. Myślisz sobie, strata czasu i pieniędzy? Otóż nie, skoro już wydałeś tyle pieniędzy na nowy samochód – warto wykupić wszystkie potrzebne ubezpieczenia, aby zapewnić pełną ochronę Tobie, Twojej rodzinie i przede wszystkim Twojej nowej maszynie, aby móc cieszyć się nią latami.

Zawodowy kierowca

Jesteś świetnym kierowcą i nigdy nie spowodowałeś żadnej stłuczki? Dlaczego powinieneś płacić za jakieś dodatkowe OC i AC skoro nigdy nie zdarzył Ci się żaden wypadek? W końcu jesteś zawodowcem i nawet Fernando Alonso Ci nie dorównuje. Nie ma sensu kupować ubezpieczenia, w końcu to sporo kosztuje, a zaoszczędzone pieniądze można wydać na odpicowanie samochodu. A nawet jeśli zdarzy Ci się mała stłuczka, na pewno wraz ze szwagrem uda wam się wszystko naprawić. Ale to na pewno Ci się nie przydarzy, bo jesteś szczęściarzem i nie potrzebujesz dodatkowych ubezpieczeń. A w przypadku leczenia w szpitalu, będziesz miał tyle oszczędności, które nie wydałeś na ubezpieczenie, że będziesz w stanie sam z własnej kieszeni pokryć koszty medyczne. Nie! Przezorny zawsze ubezpieczony! Nigdy nie możesz być pewnym w 100% czy to właśnie Tobie nie zdarzy się jakieś nieszczęście, więc polecamy się ubezpieczać, aby uniknąć nieprzyjemnych sytuacji, takich jak kara pieniężna za brak ubezpieczenia. Po co ryzykować Twoje zdrowie i Twojej rodziny, postaw na tańsze oferty OC i AC, które znajdziesz w bardzo atrakcyjnych cenach, wystarczy poświęcić chwilę na ich wyszukanie.

Rate this post

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.