Jakie firanki kupić do kuchni?

Wybór odpowiednich osłon okiennych do kuchni to przyjemna przygoda, pozwalająca przenieść się na chwilę w świat wyobraźni. Jeśli już została podjęta decyzja o tym, by w kuchni zawisły firany zamiast rolet, należy dobrze zastanowić się, jakie modele będą pasowały do konkretnego wnętrza. I puścić wodze fantazji – bo ładne firanki mogą być jedną z piękniejszych kuchennych ozdób!

Biorąc pod uwagę, że kuchnia to pomieszczenie szczególne, w którym nie ma potrzeby zasłaniać wieczorami okien zasłoną, zwykle pozostajemy przy samych firankach, które mają mieć charakter lekko maskujący, ale przede wszystkim ozdobny dla wnętrza. Bez względu na to, czy okno znajduje się nad ciągiem szafek kuchennych, czy też na jednej z wolnych ścian w kuchni – na przykład przy stole jadalnianym – nie powinno się zakładać w tym pomieszczeniu firan długich do ziemi. Byłoby to niemądre – codzienne prace kuchenne i częste zamiatanie oraz mycie podłóg w krótkim czasie zmieniłyby piękną osłonę w brudny kawałek materiału. Firanki nie muszą również całkowicie zasłaniać okien. W kuchni najlepiej sprawdzają się króciutkie zazdrostki, szczególnie w połączeniu z efektownymi kwiatkami doniczkami na parapecie.  W ofercie Tendina jest ich mnóstwo – warto zobaczyć!

Dlaczego warto postawić na zazdrostki?

Zazdrostki bardzo łatwo dopasować do większości okien kuchennych. Delikatnie pomarszczone, pięknie zakrywają górną lub dolną połowę okna, tworząc tym samym ciekawą kompozycję. Tego rodzaju firaneczki mają bardzo dyskretny charakter i nie okalają okna, dlatego są idealne w kuchniach, w których znajduje się ono nad ciągiem szafek kuchennych – wtedy po jednej i drugiej jego stronie można wykorzystać przestrzeń ściany w dowolny sposób i firanka nie zawadza w codziennych pracach. Dodatkowo zazdrostki są bardzo łatwe w obsłudze. Zawiesza się je na specjalnych cienkich prętach, które można zamocować na dowolnej wysokości okna, i z których bardzo łatwo zdejmuje się ją do prania. Firanki na metry przydadzą się wówczas, gdy okno ma niestandardowe wymiary, lub gdy chce się uzyskać bardzo konkretny styl osłony okiennej.

Jakie firanki będą pasowały do kuchni?

W kuchniach zwykle stawia się na klasyczne białe firanki, choć duża dostępność haftowanych aplikacji w różnych kolorach pozwala jeszcze łatwiej dopasować zazdrostkę do konkretnej kolorystyki wnętrza. I warto to zrobić – piękna zasłonka w tym pomieszczeniu może sprawić, że będzie ono wyglądało na bardziej nowoczesne czy rustykalne. Produkty żakardowe lub gipiurowe wyglądają bardzo klasycznie i sprawdzają się praktycznie we wszystkich kuchniach. Dobrze prezentują się tam, gdzie dominują gładkie fronty mebli, jednolite blaty i ściany – będą pięknie z nimi kontrastowały. Z kolei firaneczki z haftowanymi aplikacjami nadają wnętrzu bardziej sielankowego, romantycznego charakteru. Idealnie odnajdą się w jasnych kuchniach w stylu angielskim albo prowansalskim. Biorąc pod uwagę duży asortyment wzorów dostępnych w sklepie Tendina i aranżację swojej kuchni, z pewnością uda się znaleźć firanki na metry lub gotowe, które idealnie dopełnią stylu nowoczesnego domu.

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.