Jak znaleźć idealne mieszkanie pod inwestycję?

Zakup nieruchomości to godny uwagi sposób na inwestycję posiadanych oszczędności. Może być interesującą alternatywą np. dla lokaty, przynoszącą ponadto dodatkowy dochód pasywny z wynajmu. O czym warto pamiętać, szukając odpowiedniego lokalu?

Określ swój budżet

To przede wszystkim od niego będzie zależało, jakie oferty będą w Twoim zasięgu. Pamiętaj, że sama cena nieruchomości to nie jedyne koszty, jakie będziesz musiał ponieść. W obliczeniach uwzględnij również kwoty podatków, prowizji czy opłat notarialnych. Zastanów się, ile środków będziesz mógł przeznaczyć na ewentualny remont oraz na wykończenie, wyposażenie oraz utrzymanie mieszkania. Jedną z najważniejszych kwestii przy planowaniu budżetu jest sam sposób finansowania inwestycji: czy wydatki pokryjesz całkowicie z własnych środków, czy konieczne będzie wzięcie kredytu (a jeśli tak, to w jakiej wysokości).

Określ cel inwestycji

Gdy już wiesz, ile pieniędzy możesz przeznaczyć na inwestycję, zastanów się, jak planujesz wykorzystać zakupiony lokal. Wynajem to najczęstsze rozwiązanie – w jego przypadku powinieneś odpowiedzieć sobie m.in. na następujące pytania:

  • Komu wynajmować? Czy wolisz, żeby Twoimi lokatorami byli studenci, czy rodziny z dziećmi? A może chcesz wynajmować lokal firmom (biuro, sklep, lokal usługowy) albo turystom (tzw. wynajem krótkookresowy)?
  • Jak długo będziesz wynajmować? Czy inwestycja w mieszkanie to tylko przejściowe rozwiązanie, z którego wycofasz się po kilku latach? A może chcesz przekazać w przyszłości lokal swoim dzieciom? W pierwszym wypadku lepszym wyborem może okazać się mieszkanie niewielkie, które później łatwiej sprzedasz. W drugim większą uwagę trzeba będzie zwrócić na stan nieruchomości i jej otoczenie.

Poszukaj odpowiedniej oferty

Określenie budżetu i celu inwestycji pozwoli Ci na ustalenie, jakiego konkretnie lokalu powinieneś poszukiwać. Po określeniu interesującej Cię lokalizacji, metrażu, standardu czy pożądanego stanu nieruchomości, nadchodzi pora na zapoznanie się z konkretnymi ofertami i wybór tej najlepiej odpowiadającej Twoim oczekiwaniom.

Jeśli interesują Cię nieruchomości w województwie pomorskim, zapoznaj się z ofertą dewelopera Euro Styl, który oferuje mieszkania na sprzedaż w Trójmieście i jego okolicach, dostępną pod adresem: https://www.eurostyl.com.pl/oferta/nowe-mieszkania-rumia.html.

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.