Jak wybrać najlepsze oświetlenie do lokalu usługowego?

Lokale usługowe przyciągają dziś klientów nie tylko doskonałą ofertą. Ich schludne i ciekawe wnętrza zachęcają przechodniów do odwiedzin. Ogromne znaczenie w tej kwestii ma oświetlenie. Na jaki wariant postawić, aby osiągnąć sukces?

Oszczędność energii dzięki oświetleniu LED

Zacznijmy od aspektu ekonomicznego. W większości lokali usługowych nie brakuje urządzeń, które permanentnie pobierają prąd. Warto więc zadbać o to, aby zaoszczędzić przynajmniej na kosztach oświetlenia. Dlatego tak naprawdę jedynym rozsądnym wyborem jest dziś oświetlenie LED, które cechuje się o 90% wyższą wydajnością od tradycyjnych żarówek. W dodatku żywotność świetlówek LED jest znacznie dłuższa, co też prowadzi do oszczędności. Nie bez znaczenia pozostaje fakt, że oświetlenie LED jest bardziej przyjazne środowisku.

Ekspozycja przedstawiona w jak najlepszym świetle!

Skoro oświetlenie tego rodzaju jest tanie, nie warto go żałować. Sufit można pokryć gęsto panelami LED, o których więcej można przeczytać w tym miejscu: https://www.gtv.com.pl/lighting/pl/produkty/oprawy-techniczne-i-przemyslowe-led/panele-led. Dzięki odpowiedniemu rozstawieniu oświetlenia i dużej jasności każdy zakamarek lokalu będzie pokryty jasnym białym światłem.

Zanim klient odwiedzający lokal podejdzie do obsługi, zazwyczaj interesuje się ekspozycją. Warto więc zadbać o jej odpowiednią prezentację. W tym pomocne będą mniejsze źródła światła, takie jak taśmy LED, małe lampki i cała gama oświetlenia meblowego, które świetnie sprawdzi się w gablotach. Warto przy tym pamiętać, że intensywne oświetlenie przykuwa wzrok klienta, ale łatwo zepsuć pierwsze dobre wrażenie, jeśli w lokalu pojawi się kurz!

Prostota i elegancja kluczem do sukcesu

W lokalach usługowych bardzo ważną rolę odgrywa styl. Wedle współczesnych trendów króluje raczej prostota pomieszana z nutką elegancji. Panele i lampki LED najczęściej przyjmują więc prostokątne kształty. Szeroki wybór oświetlenia dla przemysłu i usług można znaleźć między innymi na stronie producenta GTV Lightning, gdzie nie brakuje również ciekawych inspiracji designerskich.

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.