Stała współpraca z kancelarią adwokacką – to się opłaca!

W ramach abonamentu bądź stawki godzinowej można mieć dostęp do wykwalifikowanych i doświadczonych prawników. Pomogą oni w podejmowaniu wielu decyzji, uchronią przed złymi ruchami biznesowymi, dbając o interesy firmy. Przedstawiamy korzyści płynące ze stałej obsługi prawnej świadczonej przez kancelarię adwokacką.

Na czym polega stała obsługa kancelarii adwokackiej?

Nieznajomość prawa szkodzi – to jedna z głównych zasad, zgodnie z którą nikt nie może zasłaniać się niewiedzą odnośnie obowiązujących norm i przepisów. Na pewnym etapie, a już szczególnie kiedy dana firma bądź spółka zaczyna obracać większymi pieniędzmi, błąd może wiele kosztować. Mowa tu nie tylko o stracie pieniędzy, ale również wizerunku i reputacji, co może odbić się negatywnie nie tylko na klientach, ale i na kontrahentach czy inwestorach. Warto zatem rozsądnie zarządzać biznesem i zdecydować się współpracę z kancelarią adwokacką.

Zakres stałej obsługi prawnej jest zawsze indywidualnie ustalany między obiema stronami umowy. Do najważniejszych kwestii należy przede wszystkim niezwłoczne wsparcie kancelarii adwokackiej w rozwiązywaniu sytuacji konfliktowych, w tym także zabezpieczenie interesów danej firmy w razie ewentualnych postępowań sądowych oraz reprezentowanie jej przed sądem, organami publicznymi i innymi urzędami.

To jeszcze nie wszystko, gdyż kancelaria adwokacka może także zająć się sporządzaniem i opiniowaniem umów między firmą a kontrahentami bądź pracownikami. Pomoże ponadto w założeniu spółki oraz dokonaniu zmian w Krajowym Rejestrze Sądowym. W zakres umowy często wpisuje się też obsługa należności, ochrona przed utratą płynności finansowej, odzyskiwanie pieniędzy od nieuczciwych klientów, szukanie oszczędności czy rozwiązywanie problemów związanych z niewypłacalnością kontrahentów.

kancelaria

Korzyści wynikające ze stałej obsługi prawnej

Podpisanie umowy na świadczenie usług z kancelarią adwokacką bez wątpienia niesie za sobą wiele korzyści. Co istotne, nie chodzi wyłącznie o charakter ekonomiczny.

Fachowa wiedza i doradztwo na wyciągnięcie ręki

Pierwszą i właściwie najważniejszą zaletą współpracy z kancelarią adwokacką jest możliwość korzystania z profesjonalnego doradztwa i fachowej wiedzy prawników. Posiadają oni nie tylko ogólną wiedzę dotyczącą szeroko rozumianych przepisów prawa, ale również wiedzę specjalistyczną, dostosowaną do specyfiki danej firmy i branży, w której działa. By współpraca była owocna, konieczna jest transparentność i dobra komunikacja. Kancelaria adwokacka jest w stanie pomóc firmom oraz wynajdywać najmniejsze błędy i pomyłki, jeśli zna ich politykę, zasady działania, a także model biznesowy.

Bezpieczeństwo działań

Wiele prawdy jest w powiedzeniu, że lepiej zapobiegać niż leczyć. Obsługa prawna kancelarii adwokackiej polega nie tylko na przysłowiowym gaszeniu pożarów, ale też na edukowaniu i przekazywaniu wiedzy, w jaki sposób postępować i co warto zrobić, by prowadzenie biznesu przebiegało bez większych problemów. Prawnicy natychmiast poinformują na przykład o zmianie przepisów, które są istotne dla danej działalności gospodarczej.

Kancelaria adwokacka wspiera firmę podczas zawierania ważnych umów handlowych, chroniąc jej interesy. Zarządzający zyskują komfort psychiczny dzięki świadomości, że w wielu sprawach mogą poradzić się specjalistów. Co ważne, w razie nieprzewidzianych okoliczności i problemów nie trzeba szukać na ostatnią chwilę „jakiegoś” prawnika.

Oszczędności na wielu polach

Stała współpraca z kancelarią adwokacką kosztuje, ale nie ma wątpliwości, że warto w to zainwestować. Przede wszystkim w ramach abonamentu (bądź stawki godzinowej) korzystamy z pomocy wielu prawników w ramach jednej kancelarii, która to dobiera specjalistów do danej sytuacji.

Firma nie musi zatem tracić czasu na szukanie za każdym razem nowego specjalisty w konkretnej dziedzinie. W każdej chwili może skontaktować się mailowo, telefonicznie lub osobiście z kancelarią adwokacką, by powierzyć im zajęcie się danym problemem. Zarządzający nie muszą sami głowić się nad rozwiązaniem czy znajdywaniem kruczków. Dzięki temu mogą skupić całą uwagę na wykonywaniu swoich obowiązków.

Stała współpraca z kancelarią adwokacką zdecydowanie się opłaca. I to nie tylko w sprawach sądowych. Dzięki pomocy profesjonalistów firma może uniknąć wielu problemów – tak samo ekonomicznych, jak i biznesowych czy wizerunkowych.

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.