Korzyści dobrze przeprowadzonej kampanii SEO

Optymalizacja dla wyszukiwarek internetowych to działania, których zasadniczym celem jest zwiększenie widoczności witryny w organicznych wynikach wyszukiwania w popularnej przeglądarce. Stanowią one bardzo ważny element marketingu w sieci.

Pozyskiwanie nowych klientów

Rynek reklamy w wyszukiwarkach internetowych stanowi ponad 32% wydatków na promocję online w Polsce. Alternatywnym rozwiązaniem jest proces pozycjonowania stron. Za pomocą kampanii SEO przeprowadzanej przez dom mediowy Fabryka Marketingu zwiększa się widoczność firmy w wyszukiwarce. Ma to również bezpośredni wpływ na osiągane wyniki sprzedażowe. SEO stanowi technikę promocji, która nie jest nachalna. Klienci, wpisując określone słowa kluczowe, trafiają na strony związane z ich potrzebami i oczekiwaniami. Można dzięki temu w prosty sposób pozyskać nowych konsumentów. Pozycjonowanie stron pozwala także poznać zainteresowania klientów i dostosować działania firmy do trendów w konkretnym sektorze.

Wysoka konwersja

SEO zapewnia dotarcie do klientów za pomocą wyszukiwarki oraz w innych serwisach zewnętrznych, przekierowujących odwiedzających na wskazaną witrynę. Dzięki optymalizacji można również polepszyć konwersję w ramach strony. Odpowiednio dobrane słowa kluczowe pozwalają zmniejszyć pusty ruch, nie przekładający się na osiągane wyniki sprzedażowe. Kampania SEO Fabryki Marketingu wpływa również na mikrokonwersje, czyli konkretne działania użytkownika. Może to być dodanie opinii na temat produktu lub pozostawienie komentarza. Działanie te są dowodem na zainteresowanie klienta ofertą firmy. Na ich podstawie można również przypuszczać, iż użytkownik dokona makrokonwersji, mającej bezpośrednie przełożenie na wyniki sprzedażowe przedsiębiorstwa.

W działaniach marketingowych warto postawić na rozwiązania, pozwalające zwiększyć zainteresowanie klientów ofertą firmy. Promocja wymaga jednak monitoringu i elastyczności. Tylko w ten sposób można będzie wprowadzić odpowiednie udoskonalenia.

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.