Leasing maszyn – dlaczego warto zdecydować się na tę usługę?

Leasing maszyn przemysłowych ii produkcyjnych to coraz bardziej popularna forma poszerzenia swojej floty czy linii produkcyjnych bez ponoszenia bardzo dużych kosztów już na samym początku. Warto dowiedzieć się, jakie korzyści wynikają z leasingu maszyn. Dlaczego warto zdecydować się na tę opcję zamiast kupna czy tradycyjnego wynajmu?

Leasing maszyn – co warto wiedzieć na ten temat?

Leasing maszyn to możliwość wydzierżawienia urządzeń przemysłowych i produkcyjnych z możliwością ich późniejszego wykupu. Dostępny jest zarówno leasing finansowy, jak i operacyjny. Przede wszystkim zasady leasingu są bardzo jasne. Można skorzystać także z pożyczki leasingowej, leasingu zwrotnego, leasingu online czy też promesy leasingowej. Warto poznać bliżej te pojęcia. Należy wiedzieć, że pożyczka leasingowa jest produktem bardzo podobnym do kredytu bankowego i udzielanym przez firmę finansującą. Zaletą jest tu szybkie rozpatrywanie wniosków. Warto wiedzieć, że przedmiot, w tym przypadku maszyna przemysłowa czy produkcyjna, sfinansowany w ramach takiej pożyczki staje się własnością pożyczkobiorcy. Firma może zatem dokonać jego amortyzacji, ale i może odliczyć VAT. Leasing maszyn przemysłowych dotyczy między innymi branż takich jak: metalurgiczna, stolarska, budowlana, kamieniarska,  magazynowa, czy drukarska. Leasing online odnosi się do maszyn o wartości od 500 do 100 tys. zł i jest wygodną formą, w przypadku której z podpisem elektronicznym załatwisz wszystko bez wychodzenia z domu czy firmy. Każdy przedsiębiorca może liczyć na promesę lesingową, a więc pisemną obietnicę udzielenia finansowania sprzętu na określonych warunkach, o ile wnioskodawca spełni określone wymogi. Dotyczy to zarówno leasingu, jak i pożyczki leasingowej. Nie zawsze firma chce użytkować sprzęt po zakończeniu okresu leasingowania. Rozwiązaniem może być leasing zwrotny, który polega na odkupieniu przez firmę leasingową środków podlegających amortyzacji. Można zdecydować się także na leasing maszyn produkcyjnych, co może dotyczyć branży spożywczej, ale i innych branż, w których specyfika linii produkcyjnych wymaga zastosowania odpowiednich sprzętów z właściwym oprogramowaniem. Przygotowaniem oferty i leasingiem maszyn może zająć się Leason-Wygodny Leasing.

Dlaczego warto zdecydować się na leasing maszyn?

Przede wszystkim w ten sposób można ograniczyć koszty prowadzonej działalności gospodarczej. W przypadku leasingu maszynę można zaliczyć w koszty dwukrotnie szybciej niż przy zakupie za gotówkę. Potrzebny jest jedynie wkład własny, resztę finansuje firma leasingowa. Należy zdawać sobie sprawę, że rata leasingowa przy leasingu maszyn jest dwukrotnie niższa od raty wynajmu maszyn. W przeciwieństwie do kredytu leasing nie obniża zdolności kredytowej, zatem firma może być bardziej elastyczna w kwestii finansów. Przede wszystkim dzięki leasingowi maszyn możesz ruszyć z produkcją znacznie szybciej niż przy staraniu się o kredyt, bo wszystkie formalności możesz załatwić nawet w mniej niż tydzień. Ilość dokumentów, jakie trzeba przygotować, jest także znacznie mniejsza niż w przypadku starań o kredytowanie. Dzięki leasingowi można obniżyć wysokość płaconych podatków, co jest bardzo ważne dla każdego przedsiębiorstwa, niezależnie od stażu na rynku. W przypadku leasingu raty mogą być stałe, malejące, ale i sezonowe. Przedsiębiorca dobiera najkorzystniejszy dla siebie model spłacania rat leasingowych.

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.