Ważne informacje na temat usług pogrzebowych

Niestety czasami przychodzi moment, kiedy musimy zająć się pochówkiem kogoś bliskiego z rodziny, jest to szczególnie bolesne, gdyż w chwili żałoby musimy poświęcić kilka dłuższych chwil przy wyborze usług pogrzebowych.

Co wchodzi w skład usługi pogrzebowej?

Podstawową usługą jest odbiór i transport ciała, rozpoczyna on cały proces przygotowań do aktu pochówku. Dana firma odbiera ciało ze wskazanego miejsca i transportuje je do zakładu pogrzebowego. Następnie firma pogrzebowa zajmuje się wszelką organizacją, która jest najbardziej czasochłonna i wymaga znajomości procedur kościelnych, jak i urzędowych głównie w celu sporządzenia formalności cmentarnych m.in. złożenie wniosku wypłatę zasiłku pogrzebowego z ZUS-em oraz załatwienie formalności z proboszczem. Kolejno przygotowują na prośbę rodziny zmarłego nekrolog bądź klepsydrę informujące o śmierci danej osoby podana do wiadomości publicznej.  Zależnie od tego czy zmarły przed śmiercią poprosił o sposób pochówku, decydujemy się na kremację bądź standardowy pochówek. Dom pogrzebowy świadczy usługi sprzedażowe, czyli możemy zakupić wszelkie funeralia niezbędne do przeprowadzenia i organizacji pochówku, m.in. trumna, urna, oraz wszelkiego rodzaju ozdoby jak wieńce i wiązanki pogrzebowe dopasowane do wizji rodziny organizującej pochówek.

Jak przygotować się na wybór zakładu pogrzebowego?

Przy wyborze domu pogrzebowego warto kierować się lokalizacją, zakład pogrzebowy szybciej zorganizuje cały proces pochówku, oraz pozwoli to na oszczędzenie środków z transportu. Warto również upewnić się, czy dany zakład pogrzebowy posiada swoją kaplicę przedpogrzebową bądź jest w stanie takową wynająć. W owej kaplicy rodzina osoby zmarłej ma możliwość na ostatnie symboliczne pożegnanie. Kolejnym ważnym atutem danej firmy jest własny wyrób, jak i bycie producentem trumien, co pozwala na sprawniejszy wybór owej trumny w wybranym przez siebie zakładzie pogrzebowym bez konieczności ponownego szukania oraz stracie czasu na wyborze firm produkujących owe trumny.

W przypadku wyboru zakładu pogrzebowego na terenie Lublina wyróżnia się firma Styks https://www.styks.com.pl/, która oferuje wszystkie te usługi wymienione w informacji m.in. chłodnie, sale pożegnań itp.

W przypadku kiedy ciężko nam stwierdzić co dokładnie będzie niezbędne do przeprowadzenia aktu pochówku, najlepszym rozwiązaniem jest zdecydowanie rozmowa telefoniczna z zakładami pogrzebowymi. Pozwoli nam to na sprawniejszy oraz szybszy wybór zakładu pogrzebowego, jak i usług przez niego oferujących.

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.