Sposoby na sprzedaż używanego auta

Rynek samochodów używanych w Polsce jest wyjątkowo duży i nawet okres ograniczeń związanych z pandemią COVID-19 w roku 2020 zaowocował trzema milionami zarejestrowanych pojazdów – w tym blisko dwoma milionami aut używanych. Czy to oznacza to, że sprzedaż naszego auta przebiegnie bezproblemowo? Niestety nie.

Więcej, znaczy mniej

Duży rynek wcale nie oznacza, że łatwo przyjdzie nam znaleźć klienta. Wręcz przeciwnie. Potencjalni kupcy mogą przebierać w tysiącach ofert, które obejmują również utrzymane w dobrym stanie samochody z Europy Zachodniej – w roku 2021 w Polsce pojawił się prawie milion aut osobowych i dostawczych zza granicy. Oznacza to, że stworzenie interesującej oferty, która przyciągnie uwagę poważnych nabywców, będzie wymagało od nas wysiłku, czasu, a także wkładu finansowego.

Szybko, sprawnie i wygodnie

Jeżeli zależy nam na czasie, powinniśmy rozważyć skorzystanie z usług skupu samochodów, takiego jak https://autoskup022.pl/. Pozwala to sprzedać używane auto w wyjątkowo krótkim czasie przy zredukowaniu formalności do niezbędnego minimum. Po skontaktowaniu się ze skupem już w czasie rozmowy telefonicznej przeprowadzana jest wstępna wycena samochodu – alternatywną metodą jest przesłanie formularza za pośrednictwem strony internetowej. Po przeprowadzeniu oględzin samochodu przez rzeczoznawcę przedstawiana jest finalna oferta. W przypadku jej zaakceptowania na miejscu podpisywana jest umowa i następuje przekazanie pieniędzy sprzedającemu pod postacią gotówki lub przelewu – w zależności od preferencji. Wycena prowadzona jest z uwzględnieniem popytu na dany model samochodu, a także stanu technicznego pojazdu, ale w przeciwieństwie do komisu, skupy aut nabywają samochody niezależnie od wieku, marki, bądź uszkodzeń. Nawet jeżeli dysponujemy pojazdem, którego samodzielna sprzedaż sprawiałaby problemy, możemy skorzystać z usług skupu aut. Oferowane ceny są atrakcyjne, a możliwość sprzedaży auta uszkodzonego, powypadkowego lub niezdolnego do jazdy tylko zwiększają atrakcyjność tego rozwiązania.

Oferty i jazdy próbne

Sprzedaż samodzielna to również względnie szybki sposób na znalezienie uczciwego nabywcy pod warunkiem, że solidnie przygotujemy się przed wystawieniem oferty w sieci. Zanim zrobimy pierwsze zdjęcie, powinniśmy zadbać o stan techniczny auta. Mycie karoserii i odkurzanie wnętrza to absolutnie niezbędne kroki, ale powinniśmy również zadbać o wymianę niesprawnych żarówek oraz wymianę wyjątkowo zużytych opon lub innych elementów. Dobrym rozwiązaniem będzie również sprawdzenie wartości rynkowej samochodu przed wystawieniem oferty. Zarówno zbyt wysoka, jak i zbyt niska cena mogą odstraszać klientów, dlatego warto skorzystać z pomocy takich witryn, jak Info-Ekspert lub Omnipret bądź wynająć fachowca.

Mając w ręku komplet informacji, możemy przystąpić do zrobienia zdjęć oraz napisania oferty, uwzględniając wszystkie zalety i niedomagania samochodu – szczerość jest w tym wypadku najlepszym rozwiązaniem, gdyż potencjalny klient może zabrać auto na przegląd do warsztatu. Najpopularniejszym sposobem sprzedaży auta pozostają oferty umieszczane na serwisach dedykowanych sprzedaży aut, ale jeżeli chcemy mieć pewność, że nasz samochód obejrzy jak najwięcej osób, musimy liczyć się z koniecznością zapłacenia za pozycjonowanie oferty.

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.