Refinansowanie kredytu hipotecznego, czyli sposób na spłatę bieżącego zobowiązania.

Czym jest to rozwiązanie? Kto i dlaczego powinien z niego skorzystać?

Oferta dostępnych na rynku kredytów podlega nieustannym zmianom. Kredyt mieszkaniowy, zaciągnięty jeszcze kilka lat temu na atrakcyjnych warunkach, dziś może być już zbyt drogi lub niewygodny. Na szczęście jest na to rozwiązanie. Hipoteczny kredyt refinansowy pozwala spłacić kredyt hipoteczny na lepszych warunkach. Kto i kiedy powinien skorzystać z tego rozwiązania?

Czym jest refinansowanie kredytu? Na czym polega kredyt hipoteczny refinansowy?

Kredyt refinansowy hipoteczny to bardzo ciekawe rozwiązanie. Z jego pomocą możliwe jest refinansowanie zaciągniętego wcześniej kredytu hipotecznego, czyli spłacenie go dzięki nowemu zobowiązaniu zaciągniętemu w innym banku. Czy jednak spłata jednego kredytu przy pomocy innego ma w ogóle sens? Jak najbardziej! Kluczem jest tu bowiem różnica w kosztach obu tych zobowiązań. Nierzadkie są przypadki, kiedy to kredyt hipoteczny, który w momencie jego zaciągania wydawał się niezwykle atrakcyjny, po latach okazuje się droższy niż oferowane aktualnie produkty finansowe. Jednym z najprostszych sposobów zamiany drogiego kredytu hipotecznego na tańsze w spłacie rozwiązanie, jest właśnie sięgnięcie po kredyt refinansowy.

Kiedy warto wybrać kredyt refinansowany hipoteczny, a kiedy konsolidacyjny?

Refinansowanie kredytu hipotecznego może wydawać się rozwiązaniem bardzo podobnym do zaciągnięcia kredytu konsolidacyjnego. W rzeczywistości oba te produkty finansowe wyraźnie się od siebie różnią. Czym dokładnie?

    • Kredyt konsolidacyjny – stosowany dla spłaty co najmniej 2 obecnie posiadanych zobowiązań finansowych nowym kredytem, dla osiągnięcia wygody spłaty 1 ratą w 1 instytucji, często na atrakcyjniejszych warunkach.
    • Kredyt hipoteczny refinansowy – powstał z myślą o spłacie posiadanego kredytu hipotecznego na lepszych niż dotychczasowe warunki.

Z jakich powodów przy wyborze kredytu hipotecznego refinansowanego tak ważna jest pomoc eksperta finansowego?

Podczas wyboru oraz zaciągania kredytu hipotecznego refinansowego, koniecznie należy zwrócić uwagę na:

  • posiadaną zdolność kredytową
  • ofertę poszczególnych banków
  • właściwe wypełnienie wniosku kredytowego
  • sposób podejmowania przez bank decyzji kredytowej
  • prawidłowe sformułowanie umowy kredytowej
  • sposób wypłaty kredytu

Osoby, dla których świat finansów nie jest codziennością, powinny przy wyborze i zaciąganiu kredytu refinansowego skorzystać z pomocy eksperta finansowego, który jest w stanie pomóc w analizie każdego z przytoczonych elementów, tak, by rozwiązanie było jak najlepsze dla Ciebie.

Rate this post

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.