Czym charakteryzuje się sklep internetowy SaaS?

Jeżeli zamierzasz otworzyć sklep internetowy, musisz zdecydować, które oprogramowanie będzie dla Ciebie najlepsze. Do wyboru jest wiele opcji, a jedną z popularniejszych stanowią platformy SaaS. Czym się charakteryzują? Jakie są ich zalety? Dowiedz się z artykułu!

Czym jest sklep internetowy SaaS?

Skrót SaaS rozwija się jako Software as a Service, czyli oprogramowanie jako usługa. To rozwiązanie, dzięki któremu otrzymujesz dostęp do niemal gotowego sklepu internetowego oraz systemu do zarządzania nim po opłaceniu abonamentu. Nie musisz instalować programu na swoim komputerze, ponieważ znajduje się on na serwerach dostawcy. Po stronie usługodawcy leżą także wszelkie kwestie techniczne.

Czym charakteryzuje się sklep internetowy SaaS na Sky-Shop?

Sklepy internetowe w modelu SaaS mogą mieć różną charakterystykę w zależności od tego, jakie oprogramowanie wybierzesz. Jednym z dostępnych na rynku rozwiązań jest platforma Sky-Shop, która działa już ponad 13 lat. Umożliwia sprzedaż w sklepie online, na Allegro oraz w dropshippingu.

Jakie funkcje oferuje sklep internetowy SaaS na Sky-Shop?

 • Serwer w cenie abonamentu.
 • Wygodny i prosty w obsłudze kreator szablonu.
 • Integracje z hurtowniami, systemami płatniczymi, firmami kurierskimi, marketplace’ami, porównywarkami cen oraz narzędziami e-commerce.
 • Rozwój oprogramowania i aktualizacje po stronie usługodawcy.
 • Aplikacja mobilna do zarządzania sklepem.
 • Bezpłatne wsparcie techniczne.
 • Baza wiedzy w formie zakładki FAQ, bloga, e-booków oraz webinarów.

Dlaczego warto wybrać sklep internetowy SaaS?

Sklepy internetowe SaaS cieszą się rosnącym zainteresowaniem ze względu na szereg zalet, które pozwalają szybko wystartować w biznesie oraz wspierają sprzedaż. Zobacz, jakie korzyści daje ich wybór.

 • Łatwość obsługi – swoim sklepem możesz zarządzać z poziomu wygodnego panelu administracyjnego. Nie potrzebujesz do tego wiedzy technicznej ani wsparcia programisty. System jest intuicyjny w obsłudze, a w razie jakichkolwiek problemów masz do dyspozycji support.
 • Szybkie uruchomienie biznesu – wykupując abonament, otrzymujesz dostęp do niemal gotowego sklepu. Musisz jedynie podpiąć domenę, stworzyć wygląd sklepu, dostosować ustawienia do Twoich potrzeb, skonfigurować metody płatności i dostawy oraz wprowadzić produkty.
 • Dostęp do licznych integracji – gotowe integracje pozwolą Ci rozwinąć Twój sklep oraz zaoszczędzić czas. W ramach oprogramowania SaaS możesz liczyć na integracje m.in. z hurtowniami, kurierami, bramkami płatniczymi, systemami księgowymi czy narzędziami marketingowymi.
 • Rozwój i aktualizacje – oprogramowanie SaaS jest stale rozwijane, dzięki czemu możesz cieszyć się nowymi funkcjami i usprawnieniami. Usługodawca dba też o aktualizacje oraz dostosowanie sklepu do obowiązujących norm.
 • Niska cena – sklep SaaS działa w systemie abonamentowym, dzięki czemu możesz rozłożyć koszty i dobrać pakiet odpowiadający Twoim wymaganiom oraz możliwościom finansowym. To również zdecydowanie tańsza opcja niż korzystanie z dedykowanych rozwiązań czy usług programisty przy oprogramowaniu Open Source.
 • Wsparcie techniczne – za poprawne działanie systemu odpowiada usługodawca, który oferuje również support. Dzięki temu możesz korzystać z pomocy specjalistów na każdym etapie prowadzenia sprzedaży.
 • Stabilność działania i bezpieczeństwo – dostawca usługi dba o wydajność serwerów oraz nieprzerwane działanie systemu. Oprócz tego możesz liczyć na szereg zabezpieczeń, takich jak kopie zapasowe sklepu czy szyfrowanie danych.

Dla kogo jest sklep internetowy SaaS?

Sklep internetowy SaaS to idealne rozwiązanie dla osób, które chcą przede wszystkim skupić się na sprzedaży, a nie na kwestiach technicznych. Ze względu na łatwość konfiguracji i obsługi sprawdzi się także w przypadku, kiedy chcesz szybko uruchomić sklep. Nie musisz przy tym mieć umiejętności graficznych, wiedzy programistycznej ani zaplecza technicznego.

Oprogramowanie SaaS jest dla Ciebie, jeżeli nie chcesz martwić się aktualizacjami systemu oraz dostosowywać sklepu do wciąż zmieniających się wymogów prawnych i trendów. To wszystko zapewni Ci dostawca usługi.

Będzie to dobre rozwiązanie nie tylko dla początkujących przedsiębiorców, którzy nie dysponują dużym budżetem, ale także dla większych biznesów, ze względu na skalowalność. Wyższe pakiety abonamentowe pozwalają bowiem na obsługę dużego ruchu i posiadają zaawansowane funkcje.

Wybierz sklep internetowy SaaS na Sky-Shop

Sklep internetowy SaaS w Sky-Shop to dobry wybór dla sprzedawców, którym zależy na wygodzie, prostej obsłudze, bezawaryjności oraz wsparciu na każdym etapie prowadzenia biznesu. Ułatwia również sprzedaż wielokanałową oraz w dropshippingu. Z tego kompleksowego rozwiązania skorzystało już ponad 90 tys. użytkowników.

Oprogramowanie Sky-Shop pozwala na szybkie uruchomienie sklepu bez pomocy programisty czy grafików, a przy tym oferuje szeroki wachlarz funkcji, integracji oraz stabilność systemu na poziomie ponad 99%. Skorzystaj z bezpłatnego, 14-dniowego okresu próbnego i przekonaj się sam, jakie możliwości daje sklep internetowy SaaS.

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.