Świąteczny prezent dla entuzjasty rękodzieła

Zbliżające się święta to dla wielu osób czas wytężonej pracy i poszukiwania odpowiednich prezentów. W sklepach można znaleźć wiele ciekawych propozycji, które z pewnością przypadną do gustu twórcy. Podpowiadamy, co warto kupić rękodzielnikowi na święta, by czerpał z prezentu jak najwięcej radości i inspiracji.

Dobry plan

Wielu rękodzielników zaczyna swoją pracę od łączenia tej na etacie z prowadzeniem małego biznesu. Kreatywni twórcy często lubią zapisywać spontaniczne pomysły, zbierać inspiracje, zapisywać ważne daty czy informacje dotyczące zamówień. Z pewnością przyda im się ładny, stylowy planer, który pozwoli jeszcze lepiej organizować czas. Dzięki kompaktowym rozmiarom można go zabrać wszędzie i mieć zawsze pod ręką. Dobierz do niego zestaw cienkopisów lub długopis w ulubionym kolorze i prezent gotowy. Chaotyczne, artystyczne dusze z pewnością ucieszą się z tablicy korkowej lub specjalnej kratki, na którą można przyczepić notatki lub zdjęcia za pomocą klamerek.

Dla tych, którzy lubią pracę z materiałami

Świetnym rozwiązaniem dla tych, którzy już nieco dłużej działają w branży handmade, będzie kreatywny pojemnik lub organizer. Dzięki niemu można uporządkować wszelkie niezbędne przybory czy trzymać gotowe na sprzedaż produkty. Dobrym pomysłem będą również akcesoria tkackie. Jeżeli rękodzielnik dopiero zaczyna swoją przygodę z robótkami, możesz podarować mu czółenko wykonane z drewna. Charakteryzuje się wysokim poziomem twardości i wytrzymałością. Przeznaczone jest do tkania ręcznego. Po dwóch stronach znajdują się specjalne otwory, które pozwalają nawinąć przędzę.

Barwniki do wełny można wykorzystać do różnych metod farbowania. Dzięki nim prace zamienią się w kolorowe i ciekawe. Ich użycie jest bardzo proste. Warto wybierać uniwersalne rozwiązania, które pozwolą na wykonanie modnego ostatnio tie-dye czy ombre, a także aplikacji bezpośredniej. Wybierając farby do jedwabiu, warto zwrócić uwagę, czy są dedykowane włóknom naturalnym. Wówczas będziesz mieć pewność, że obdarowany skorzysta z prezentu, a ten przyniesie mu wiele radości.

Książki, które inspirują

Wiele osób twierdzi, że książka to zawsze dobry pomysł na prezent. Może być źródłem inspiracji do tworzenia kolejnych ciekawych prac. Doświadczonemu rękodzielnikowi przyjemność sprawi rozwijanie swoich kompetencji i poszerzanie wiedzy z zakresu różnego rodzaju technik. Dla początkującego twórcy sprawdzą się pozycje, które opisują podstawy poszczególnych metod wykonania. Wiele z nich ma również ciekawe wskazówki i rady dotyczące tworzenia i barwienia.

Rate this post

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.