Jak wybrać ręcznik do twarzy?

Codziennie oczyszczasz twarz, używasz do tego dobrych kosmetyków, a mimo wszystko borykasz się z takimi problemami, jak wypryski, krostki czy podrażnienia? Problem może tkwić w tym, jak traktujesz twarz po umyciu. Mowa tu o używaniu niewłaściwego ręcznika. Wycieranie buzi tym samym ręcznikiem, który służy do osuszania innych części ciała, nie jest najlepszym pomysłem. Jeśli chcesz się dowiedzieć, dlaczego i jak wybrać ręcznik do twarzy, przeczytaj niniejszy artykuł.

Po co nam osobny ręcznik do twarzy?

Nie jest żadnym odkryciem fakt, że ręczniki oprócz wody chłoną także różnego typu drobnoustroje, które bardzo lubią przebywać w wilgotnym i ciepłym środowisku. Z tego powodu ręczniki należy często zmieniać (najlepiej raz w tygodniu) i prać w wysokiej temperaturze (60 stopni). Pomyśl jednak o tym, że wycierając buzię tym samym ręcznikiem, co resztę ciała, przenosisz na nią mikroorganizmy, które nie powinny się tam znaleźć. Bakterie, wirusy czy grzyby mogą wywoływać nie tylko choroby, ale również problemy skórne, przyczyniać się do trądziku, egzemy, czy wywoływać podrażnienia. Aby zachować skórę twarzy w jak najlepszej kondycji, powinnaś codziennie dokładnie ją oczyszczać, a następnie osuszać osobnym ręcznikiem, w dodatku takim, który będzie przeznaczony tylko dla Ciebie.

Idealny ręcznik do twarzy

Nie wystarczy wycierać buzię jakimkolwiek ręcznikiem. Sztuczne włókna czy chemiczne barwniki mogą wywoływać uczulenie i podrażnienia. Najlepiej jeśli ręcznik do twarzy będzie wykonany z naturalnego materiału. Idealnie sprawdza się w tym przypadku bawełna, która jest miękka, delikatna dla skóry, przewiewna (dzięki temu szybciej schnie) i chłonna. Najwygodniej Ci będzie, jeśli wybierzesz ręcznik o niewielkich rozmiarach. Nie zajmie za dużo miejsca, łatwiej się nim posługiwać, a w razie potrzeby zabrać ze sobą w podróż. Pamiętaj o tym, że każdy członek rodziny powinien mieć własny, dedykowany ręcznik do twarzy.

Ręczniki do twarzy znajdziesz na https://www.phlov.com/zestawy/167-zestaw-recznikow-do-twarzy-5907775581244.html

Jak osuszać twarz ręcznikiem?

Twarz zawsze traktujemy delikatnie. O ile niektórym częściom ciała służy mocne pocieranie nawet szorstkim ręcznikiem (pobudzenie krążenia), tak w przypadku twarzy ta metoda przynosi odwrotne skutki. Skóra twarzy jest znacznie cieńsza i delikatniejsza, dlatego może zareagować na pocieranie przesuszeniem lub nadmierną produkcją sebum. Dodatkowo możemy w ten sposób naruszyć naturalną barierę hydrolipidową, składającą się z bardzo cennych dla skóry substancji. Po umyciu twarzy przyłóż bawełniany ręcznik do skóry i poczekaj, aż materiał wchłonie wilgoć.

Rytuał oczyszczania twarzy

Skuteczne oczyszczanie twarzy łączy w sobie kilka ważnych etapów. Przede wszystkim dobierz kosmetyk do mycia twarzy, który będzie zgodny z potrzebami Twojej cery. Im delikatniejsza, tym lżejszych preparatów powinnaś używać. I tak w przypadku bardzo wrażliwych, np. naczynkowych, atopowych, ale również trądzikowych cer, lepiej sprawdzą się emulsje lub pianki niż żele. Te ostatnie są idealne dla posiadaczek skóry normalnej lub mieszanej. Po oczyszczeniu twarzy osusz ją specjalnym ręcznikiem. Następnie zastosuj tonik lub mgiełkę oraz nałóż krem na noc.

Rate this post

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.