Wybierz kamerę sportową dopasowaną do siebie

Kamery sportowe, to niezwykle popularne urządzenia, które pomogą ci z łatwością uwiecznić każdą chwilę w czasie kiedy realizujesz swoje hobby. Ten wygodny i bardzo funkcjonalny sprzęt poradzi sobie w wielu bardzo ekstremalnych warunkach. Co więcej, możesz dokupić statyw do kamery sportowej, który ułatwi ci uwiecznianie krajobrazów, które oglądasz podczas wakacyjnego wyjazdu.

Kamera sportowa full HD czy kamera sportowa 4K? Na jakie parametry powinniśmy się zdecydować?

Rozdzielczość do bardzo ważny parametr techniczny, jednak wybierając kamery sportowe, warto także wiedzieć, jakie będzie ich główne zastosowanie. Jeśli chcemy nagrywać dynamiczne filmy np. podczas uprawiania sportów ekstremalnych lub urządzenie będzie nam służyć do rejestrowania vloga z podróży, to można wybrać kamerę sportową full HD. Różnica rozdzielczości w takich urządzeniach wiążę się także z tym, że mają one inną ilość klatek na sekundę (kl/s), kiedy rejestrujemy obraz. Kamery sportowe 4K oferują najwyższą rozdzielczość, ale trzeba także pamiętać, że mogą nagrywać od 30 kl/s, co niekoniecznie sprawdzi się w przypadku dynamicznych filmów np. podczas wspinaczki czy jazdy na rowerze. Optymalną płynność obrazu zapewniają kamery sportowe wyposażone w możliwość nagrywania 60 kl/s lub 120 kl/s. Podczas gdy technologia nieustannie się rozwija i na rynku można znaleźć modele o bardzo różnych właściwościach, to pomocnym przed każdym zakupem może być ranking kamer sportowych, który pomoże zobaczyć, jakie funkcje oferują najnowsze kamery sportowe.

Kamery sportowe, jakie mają funkcję? Stabilizacja obrazu, wodoszczelność, odporna na wstrząsy obudowa

Kamery sportowe sprawdzą się w wielu dynamicznych momentach twojego życia, a wbudowane funkcje zapewnią ci większą swobodę podczas nagrywania. Stabilizator obrazu to funkcja, w którą kamery sportowe nie zawsze są wyposażone i dlatego warto zaopatrzyć się w statywy. Uchwyt czy statyw do kamery sportowej może mieć różne długości, funkcje i możliwości. Stabilizatory mogą być mechaniczne lub elektroniczne. Mechaniczne są tańsze, ale potrzeba będzie trochę wprawy, aby dobrze z nich korzystać. Modele elektroniczne, to droższe statywy, ale można nimi sterować z poziomu aplikacji i mają szereg funkcji, które pomogą podczas kręcenia video.

Kamery sportowe różnią się rozdzielczością i ilością kl/s, ale także mogą być przystosowane do ekstremalnych sytuacji za sprawą swoich dodatkowych funkcji, na które trzeba zwracać uwagę podczas zakupów. Dla fanów kręcenia filmów podczas nurkowania koniecznym rozwiązaniem będzie wysokiej jakości wodoszczelność, natomiast odporność na wstrząsy docenią wszyscy miłośnicy wspinaczki i turystyki rowerowej.

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.