Ładowarki obrotowe do zadań specjalnych

Ładowarki teleskopowe, w tym wersje obrotowe, wykorzystywane są w różnych branżach. Najczęściej można zobaczyć maszyny działające na budowach, w dużych gospodarstwach rolnych, przy wycince drzew lub przy pracach konserwacyjnych. Nikogo nie dziwi, że są w stanie podnosić naprawdę ciężkie ładunki na duże wysokości. Wśród ładowarek znajdziemy jednak takie modele, których osiągi mogą zaskoczyć.

Ładowarki teleskopowe różnego typu powszechnie uznaje się za uniwersalne urządzenia, z powodzeniem zastępujące cały park maszynowy. Dzieje się tak ze względu na możliwość dokupienia dodatkowego osprzętu, dzięki któremu ładowarka zamienia się w koparkę, kosiarkę do trawy, wózek widłowy czy podnośnik do pracy na wysokości. Na rynku dostępnych jest wiele modeli ładowarek – od wersji mini wykorzystywanych chętnie w gospodarstwach rolnych lub w halach magazynowych, po maszyny naprawdę dużych rozmiarów i o wyjątkowych osiągach. Jaki ładunek podnosi najmocniejsza ładowarka obrotowa w Polsce?

Ładowarka obrotowa o wyjątkowym udźwigu

Standardowo ładowarki obrotowe są w stanie unieść do 5 ton. To naprawdę sporo, biorąc pod uwagę konieczność utrzymania stabilności urządzenia także w trakcie wykonywania pełnego obrotu z towarem. Jeżeli jednak ma się jeszcze większe potrzeby, naprzeciw wychodzi Magni ze swoim modelem RTH 8.25SH. Ta wyjątkowa ładowarka jest w stanie unieść ładunek o łącznej masie do 8 ton. Przy osiągnięciu maksymalnej wysokości – 25 m – udźwig wynosi 5,3 tony, zaś przy maksymalnym wysięgu bocznym – 21 m – do 1,2 tony.

Najwyższa ładowarka obrotowa na świecie

A co wtedy, gdy sytuacja wymaga zastosowania ładowarki o jak największej wysokości podnoszenia? Klasyczny sprzęt osiąga wysokość od 18 do 35 m, ale istnieje ładowarka obrotowa, która działa do 51 m. Dzięki temu jest uznawana za najwyższą maszynę tego typu na świecie – mowa o modelu Magni RTH 6.51. Dodatkowo jej udźwig wynosi 6 ton, a jej wysięg boczny to ponad 34 m. Stabilność przy tak dużej wysokości unoszenia jest możliwa dzięki zastosowaniu nożycowych podpór bocznych. Podpory te pozwalają na rozstawienie sprzętu nawet na ograniczonej przestrzeni.

Gdzie kupić ładowarki o wyjątkowych osiągach? Sprawdź ofertę Magni: https://www.magnith.pl

Kilka słów o Magni

Skąd wzięła się firma, która produkuje tak wyjątkowe ładowarki teleskopowe? Magni Telescopic Handlers, bo tak brzmi pełna nazwa tego przedsiębiorstwa, powstała w 2012 roku. Założył ją Riccardo Magni. Wbrew pozorom marka ma dużo dłuższą tradycję niż sugeruje to data założenia, bowiem to ojciec Riccardo skonstruował pierwszą ładowarkę teleskopową w Europie. Syn udoskonalił prototyp i przez ponad 30 lat pracował dla konkurencyjnej firmy. Na szczęście po tym czasie postanowił stworzyć własne przedsiębiorstwo i po 3 latach od opuszczenia progów konkurencji zaprezentował nowe maszyny z logo Magni. Obecnie ładowarki Magni działają w różnych przedsiębiorstwach na wszystkich kontynentach. Za unikatowość, jakość zastosowanych rozwiązań i możliwość dokupienia dodatkowego osprzętu doceniają je ludzie z wielu branż.

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.