Jakie zalety ma precyzyjny druk 3D?

Drukowanie 3D odbywa się obecnie za pomocą różnego rodzaju sprzętów – drukarek 3D. Wśród nich znajdują się również zaawansowane modele, które przeznaczone są do druku precyzyjnego. Jakie są jego główne zalety?

Najtańsze drukarki 3D nie mogą zapewnić aż tak dobrej jakości druków jak te profesjonalne. Różnica polega wtedy głównie na wykończeniu elementów, a także na ich precyzji. Tania drukarka nie nadaje się zatem do precyzyjnego druku, gdy ważne są nawet najmniejsze detale.

Czym jest precyzyjny druk 3D?

Pod pojęciem takim jak precyzyjny druk 3D znajduje się rodzaj druku, w którym kluczowe jest uzyskanie jak najwyższej dokładności elementów. Do tego celu stosuje się specjalne drukarki, między innymi wykorzystujące technologię MJP – Multi Jet Printing. Stanowi ona alternatywę dla tańszych drukarek, które wykorzystują technologię określają jak FDM. Zapotrzebowanie na precyzyjny druk 3D jest obecnie bardzo duże. Zgłaszają je między innymi firmy, które potrzebują elementów cechujących się wysoką precyzją oraz atrakcyjnym wyglądem, między innymi w celach prototypowania, do zastosowań medycznych, ale również estetycznych, na przykład do produkcji biżuterii.

Jakie są zalety precyzyjnego druku 3D?

Liczne zalety, jakimi cechuje się precyzyjny druk 3D, powodują, że jest on bardzo dobrym wyborem dla tych firm, które potrzebują otrzymać elementy idealnie odzwierciedlające dostarczony projekt.

Główne atuty precyzyjnego druku 3D:

  • rozdzielczość druku do 1200 DPI
  • możliwość uzyskania bardzo cienkich ścianek rzędu dziesiątej milimetra
  • bardzo cienkie warstwy nakładanego materiału
  • gładkie wykończenie ścianek
  • bardzo precyzyjne odwzorowani projektów nawet o milimetrowych gabarytach
  • możliwość drukowania ruchomych elementów
  • wysoka powtarzalność drukowanych obiektów

Warto także wskazać, że elementy drukowane prezentowaną metodą wyróżniają się neutralnym wyglądem – są białe, mleczne albo transparentne, a także mają podwyższoną wytrzymałość.

Gdzie można zamówić precyzyjny druk 3D?

Obecnie drukowanie 3D, między innymi prototypowanie 3D oraz inne warianty druku są prowadzone w wielu firmach posiadających zaawansowane wyposażenie do druku trójwymiarowego. Zatem nie trzeba decydować się na zakupienie sprzętu na własność, który, nawiasem mówiąc, jest też dość kosztowny. Gdy zatem konieczne jest uzyskanie bardzo precyzyjnych elementów drukowanych techniką 3D, w takim przypadku warto wybrać druk precyzyjny na dedykowanych do tego celu drukarkach. Dzięki niemu można otrzymać dokładnie wykonane elementy o szerokim zastosowaniu.

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.